Як побороти зневіру.

Занадто напружений ритм сучасного життя все частіше призводить до емоційного вигорання і станом постійної туги, і все частіше люди звертаються по допомогу до психологів зі скаргами на депресивний стан, постійну тривогу і апатію. Насправді кожна людина в змозі впоратися із власним зневірою , якщо його депресія не перетворилася на клінічне захворювання, яке необхідно лікувати у психотерапевта.
Інструкція
1
В першу чергу, визначте, яким видом депресії ви страждаєте - функціональної, патологічної чи уявної. Якщо у людини є серйозні порушення, діагностуються як депресія, йому потрібне спеціалізоване лікування. В інших випадках людина може впоратися з проблемою своїми силами - функціональна депресія не означає, що людина психічно хворий, а уявна депресія полягає тільки в бажанні людини довести оточуючим своє негативне стан. Дуже часто функціональна депресія здорової людини за фактом виявляється мнимої. Причина депресій також буває різною - як ендогенної, коли причина криється всередині психіки людини, і екзогенної, коли причиною зневіри стали реальні події. Постійні депресивні стани відрізняються циклічністю - іноді вони загострюються, а іноді наступають періоди полегшення. Як же подолати стан зневіри й депресії?
2
Змініть свій спосіб життя, і це допоможе змінити образ думок. Більше спите - безсоння і недолік відпочинку стимулюють розвиток депресії і посилюють психічний стан. Перед сном провітрюйте спальню і спите з відкритою кватиркою. Не спіть на дуже м'яких подушках - в іншому випадку, вранці ви будете відчувати втому.
3
Знайте свої слабкі сторони - якщо ви гостро реагуєте на самотність і болісно його переносите, намагайтеся рідше залишатися на самоті. Якомога більше часу проводите в суспільстві інших людей - родичів, друзів, знайомих, співробітників. Не стримуйте емоції, коли думаєте або говорите про свою проблему.
4
Навчіться отримувати справжнє задоволення від життя - розважайтеся, не сидіть вдома, вирушайте на прогулянку, сходіть в кіно або в гості до друзів. У стані депресії ні в якому разі не намагайтеся відволіктися переглядом телевізора - він згубно вплине на ваш стан.
5
Набагато краще розслабитися, прийнявши теплу ванну з піною і ароматичними маслами, відвідавши приємну виставку або театральну виставу. Усвідомте, що ви можете займатися, чим хочете - це поліпшить ваш настрій. Не варто приймати серйозних рішень, поки ваш стан не покращиться.
6
Не забувайте займатися спортом - фізичні навантаження і турбота про власне тіло є ефективним засобом боротьби з нудьгою і тривогою. Ви будете почувати себе бадьорими, сильними та успішними, якщо почнете їздити на велосипеді, плавати, бігати підтюпцем, займатися фітнесом або танцями. Чи не заїдайте депресію солодощами - збалансоване здорове харчування допоможе вам відновитися.
7
Частіше плавайте, приймайте душ і ванну - вода зніме негативні емоції і освіжить відчуття. Нарешті, навчитеся жити сьогоднішнім днем, не турбуючись про майбутнє і не шкодуючи про минуле.
8
Перестаньте обмірковувати свої образи, не шкодуйте про те, чого не можете повернути - подивіться вперед і отримуйте задоволення від того, що відбувається з вами в даний момент.
9
Змініть імідж, поміняйте домашній інтер'єр, подивіться на навколишній світ новими очима і створіть своє власне настрій, господарем якого ви є.
Коли людина впадає в тугу і зневіру , його перестає цікавити, що відбувається навколо, він відгороджується від оточуючих невидимим щитом, пробує вгамувати нудьгу алкоголем, йде в себе і робить ще масу шкідливих для свого душевного здоров'я речей (втім, для фізичного здоров'я теж, оскільки все дуже тісно пов'язано). Між тим, є тільки одне правильне рішення даної проблеми - подолати зневіру і меланхолію. Існує кілька перевірених часом способів.
Інструкція
1
Встрепенітесь і припиніть занурюватися в стан туги і зневіри, нехай навіть неймовірним зусиллям волі. Перестаньте бачити позитивні моменти в ролі такої собі меланхолічкі, у якої все в житті погано (все шкодують, співчувають, втішають - повірте, мало хто робить це щиро, скоріше, ваш сумовитий депресивний вигляд всім давно набрид). Знайдіть в собі мужність і подивіться на себе зі сторони: невже це ви - колись життєрадісний чоловічок з вогником в очах, поряд з яким всім ставало радісніше жити, дивлячись на якого хотілося дихати на повні груди, творити прекрасне і любити весь світ. Невже вам не хочеться знову стати такою і випромінювати світло, а не тугу?
2
Дізнайтеся про «Принцип глобуса» і застосуєте його на себе (це не смертельно). Подумки відірвіться від землі і здійнятися до хмар. Вище, ще вище. Ось вже планета з висоти вашого польоту виглядає, як різнобарвний м'ячик, як красивий кульку, як - глобус. І де це на ньому той континент, де ви проживаєте? Та країна? Той місто? Нарешті, вулиця і будинок? І десь там - ви. Зі своїм зневіру м і тугою. Ах, не видно будинки, вулиці, міста? І навіть країна не дуже чітко промальовується? І вже тим більше, не видно вас з вашої нудьгою. То чи є вона насправді? І чи таке вже велике значення має вона в масштабах Всесвіту? Подумайте. Психологи кажуть, що після такого «польоту» до людини повертається радість буття, а туга йде.
3
Спробуйте скласти список найголовніших причин, по яких на вас зійшло зневіру . Якщо набралося кілька рядків, почніть чесно аналізувати кожну - чи дійсно це стало причиною туги. Цілком можливо, що багато чого виявиться надуманим. Ще частіше, відзначають психологи, людина взагалі не може знайти причину своєї хандри, коли починає її шукати (можливо, що це і не зневіру зовсім, а просто поганий настрій, навіяне наданими осіннім дощем або довгим очікуванням телефонного дзвінка ). Не виявивши глобальної і вагомої причини, що породила зневіру , людина страшно дивується, потім струшується, як після сну, а потім входить в звичний ритм життя, забувши про тугу.
4
Подивіться комедію. Виберіть те, що вам більше подобається - класичні вітчизняні кінострічки або голлівудські (французькі, італійські) фільми. Краще всього, якщо ви підете на комедію в кінотеатр - колективний сміх заражає, його позитивний вплив більш потужно, ніж сміх поодинці.
5
Влаштуйте собі струс. Краще, якщо в цей момент нікого не буде вдома. Увімкніть бравурну музику і виконаєте танець оскаженілого верблюда (крокодила, мамонта, коника). Стрибайте, кривляйтеся, викидайте вигадливі колінця, видавайте різноманітні звуки. Не соромтеся себе. Це називається випусканням пари. Танцюйте до знемоги, до відчуття втоми (ніби вагон з вугіллям розвантажили). Часто після такої терапії людина плаче, нехай не лякають вас ваші сльози - це теж частина ритуалу, після такого плачу стає легше дихати, а душа відчуває приємну невагомість. А що зневіру ? Воно випаровується, як ранковий туман.
6
Випустили пар - пора оглянутися навколо. А там - життя триває. І в ній стільки цікавого і дивного. Може, вам варто помандрувати? Або влаштувати зустріч друзів (домашнє свято, дівич-вечір, побачення)? Або просто згадати, що давно не купували собі обнови і відправитися в магазин? Добре, можна придумати що-небудь, що не вимагає великих фінансових витрат, - вилазку на природу, в спортзал, в баню, нарешті. Дозвольте собі розслабитися і отримувати задоволення від життя.