Як фотографувати лід.

Пейзажі з льодом і снігом надихають багатьох фотографів - правильно сфотографований сніг або лід , з урахуванням всіх нюансів, створить унікальний ефект зимової казки на ваших знімках. Знімати лід яние поверхні на звичайний фотоапарат непросто - при похмурому небі фотографія буде мати низьку контрастність, а на кольоровій плівці загальний тон фотографії буде синім.
Інструкція
1
Вивчіть спеціалізовану літературу по фотографії. Дізнавшись про ряд особливостей таких фото, ви зможете домогтися краси знімка, уникаючи монотонності і надлишкової кількості синіх або сірих відтінків.
2
Фотографуйте снігові і лід яние покриви тільки при яскравому сонячному освітленні, уникаючи похмурих днів і вечірнього часу доби.
3
Підбирайте композицію фотографії так, щоб однотонний білий фон був розбавлений присутністю будь яскравою деталі - дерева незвичайної форми, лавки, повітряної кульки і так далі. При контровом сонячному освітленні, знімаючи щойно випав сніг в сонячний день, ви отримаєте яскраву і красиву фотографію з іскристим на сонці сніжним покровом і чіткими тінями від навколишніх об'єктів. В таких умовах зйомки небо не буде зливатися зі снігом, а буде контрастно виділятися своїм синім відтінком.
4
Експозицію для грамотної зйомки білих поверхонь встановлюйте вручну - для цього не підійде стандартна автоматична установка експометра. Беріть показання експометра нема з загальною лід яною поверхні, а з самого яскравого і білосніжного фрагмента, розташованого поруч з камерою.
5
Проблеми при зйомці може викликати те, що блискуча поверхня снігу або льоду є гігантським відбивачем, і сніг починає відбивати блакить неба, після чого фотографія набуває синього тон. Для того щоб позбутися від нього і зберегти білизну лід яною поверхні, знімайте через жовтий світлофільтр, який при цьому не повинен бути поляризаційним, щоб не втратити гарний блиск снігу.
6
Також лід яние фрагменти красиво виглядають на фотографіях, знятих з використанням макрозйомки з короткого фокусної відстані. Спробуйте потренуватися фотографувати лід , знімаючи рослини, вкриті інеєм і на лід ью в режимі макрозйомки. Для посилення блиску снігу та льоду використовуйте за бажанням невелику приглушену спалах.