Як збавляти і додавати петлі.

У більшості в'язаних виробів не можна обійтися без убавленія і додавання петель - за допомогою обох дій виробу можна надати будь-яку форму, провязать різноманітні візерунки і прикрасити ними річ, зв'язати прямокутне, трикутне або овальне полотно. Якщо ви вчитеся в'язати, вам варто вивчити кілька різних способів збільшень і убавок петель, які використовуються в різних техніках в'язання.
Інструкція
1
Додавайте петлі тільки по лицьовій стороні в'язаного вироби. Якщо потрібно зробити непомітні прибавки, вив'язувати петлі з протяжки - так прибавки будуть розташовуватися усередині полотна. Наберіть десять петель і зв'яжіть ряд виворітними петлями, а потім в першому ряду зв'яжіть кромочную петлю, а потім дві лицьові петлі.
2
Введіть праву спицю під протяжку між другою і третьою петлями і надіньте її на ліву спицю. При цьому коротка частина протягання повинна опинитися за спицею. Пров'яжіть протяжку за задню стінку петлі лицьової в'язкою, щоб отримати схрещену петлю - це потрібно для заповнення отвори у виробі.
3
До кінця ряду в'яжіть лицьові петлі, непомітно додаючи нові петлі через кожні дві петлі. У наступному ряду в'яжіть точно так же, але не лицьовим, а виворітні полотном, залишаючи в'язання на спиці.
4
Також ви можете додавати петлі за допомогою накидов - в цьому випадку вони теж будуть непомітними. Через кожні дві-три петлі на лицьовій стороні роботи робіть накид у напрямку до себе, а на виворітного стороні пров'яжіть накид лицьової в'язкою за задню стінку. У третьому ряду пров'яжіть лицьовій ряд, додаючи накиди кожні дві-три петлі, а в четвертому знову в'яжіть виворітний ряд, пров'язуючи накиди лицьовими петлями за задню стінку.
5
Якщо вам потрібно зробити по краю полотна прибавки, які не будуть стягувати край, додавайте петлі з кромок - такий спосіб підійде для оформлення комірів і бортів виробів.
6
Збавляння петель варто за тим же принципом, як і додавання - наприклад, для убавкі по краях полотна, пров'язуйте в кінці кожного ряду дві або більше петлі разом виворітної в'язкою. Якщо петлі потрібно збавити в середині полотна, робіть убавкі на лицьовій стороні виробу і не скорочуйте більше двох петель за раз, щоб уникнути стягання краю.