Як слухати музику з дитиною.

Багато психологів говорять про сприятливий вплив прослуховування музики на психологічний стан людини, в тому числі і дитини. Починати слухати музику можна ще в момент вагітності. Багато мам використовують «спільне» прослуховування музики як особливий вид спілкування. Позитивні емоції, які відчуває матір під час прослуховування музики, передаються і малюкові.
Вам знадобиться
  • - диски з улюбленою музикою;
  • - магнітофон, комп'ютер або плеєр;
Інструкція
1
Обмежте доступ дитини до радіо. Поки він ще маленький, постарайтеся не допускати, щоб малюк слухав сучасну популярну музику (зарубіжну або російську). Як правило, сучасна поп-музика не вирізняється особливо сильним інтелектуальним або моральним зарядом. Тому маленькій людині варто почати знайомство зі світом музики з більш серйозних речей.
2
Почніть з прослуховування збірок музики для дітей. Туди включають відомі всім з дитинства пісні з мультиків чи казкових фільмів. Такі добірки можна придбати в будь-якому музичному магазіне.Продвінутие батьки можуть скористатися інтернетом і скачати дитячі пісні зі спеціальних сайтів. Це буде подвійно зручно, бо тоді добірку можна скласти самостійно. І слухати з малюком ті пісні, які ви вибрали самі.
3
Включайте музику під час гри. Якщо дитина зайнята якоюсь рухомий грою, ставите динамічніші композиції. Якщо він возиться з іграшками (збирає конструктор, грає в машинки або в ляльки) включайте більш ліричні, стримані за темпом пісні.
4
Ставте музику , коли дитина займається якимось творчим працею. Наприклад, малює. Музика буде стимулювати його фантазію. Можете навіть попросити його намалювати мелодію, яку він чує. Або образ, який народжує у нього дана композиція.
5
Дайте дитині зрозуміти, що музика є самостійним видом мистецтва, тому вимагає особливого ставлення. Тому вчіться слухати музику . Для цього відкладайте всі справи в сторону, сідайте зручніше (можна навіть прилягти на диван або на килим) і включайте музику .
6
Намагайтеся зануритися в музику . Просіть дитини стежити за рухом мелодії. Навчіть його розрізняти інструменти. Для цього перед прослуховуванням покажіть йому, як інструменти виглядають, який приблизно звук вони видають (картинки та звуки можете скачати в інтернеті).
Зверніть увагу
Почніть слухати з малюком класичну музику. Не варто відразу ж занурюватися в симфонії і фуги. Почніть з простих фортепіанних п'єс (Шопена, Ліста, Дебюссі, Глінки).
Корисна порада
Обов'язково розмовляйте з дитиною про музику. Розповідайте трохи про історію твору, який слухаєте. Особливо, якщо справа стосується класичної музики.