Як підібрати розмір шин. інструкція авто шинам.

Правильний підбір розміру шин - справа серйозна. Адже від компетентності вашого вибору залежатиме не тільки якість їзди на автомобілі, а й безпеку водія і пасажира. Як же правильно підібрати розмір шин?
Інструкція
1
Для правильного вибору розмірності шин на вашу ма шин у, перш за все, необхідно розбиратися в позначеннях, нанесених на самих шин ах . На будь шин е пишеться фірма виробник. Підбираючи шин и, дотримуйтеся тільки відомих виробників і не віддавайте переваги маловідомим фірмам, незважаючи на низьку ціну їх продукції. Як відомо, скупий платить двічі. Заощадивши в ціні, ви отримаєте огидні експлуатаційні характеристики і піддайте ризику себе і пасажирів свого авто. До відомих фірм можна віднести Nokian, Yokohama, Pirelli, Bridgestone, Dunlop.
2
Підбираючи шин и, керуйтеся їх типорозміром. Він наноситься на бічну сторону покришки і зазвичай має такий вигляд (приклад) 185/70R15 82Т. Перша цифра (185) означає ширину профілю в міліметрах. Друга цифра (70) це висота профілю. Її вказують у відсотках, як відношення до ширини профілю. Неважко порахувати, що для нашого прикладу вона дорівнюватиме 129,5 мм. Іноді висоту профілю називають ще серією. Позначення R15 позначає діаметр колеса, на який ви можете встановити обрану шин у. Також з позначення можна зробити висновок, що ви маєте справу з радіальним типом покришки, на що вказує буква R. Цифра 82 показує коефіцієнт навантаження на шин у в кг. А буква Т - граничну швидкість шин и, при якій виробник гарантує збереження заявлених характеристик на свою продукцію. Розшифровка двох останніх позначень наведено у відповідних таблицях.
3
При виборі розміру шин керуйтеся заводською інструкцією, де точно вказані допустимі розміри коліс, дисків, шин. Пам'ятайте, що завод виробник при перерахуванні типорозмірів шин і дисків, що підходять до вашої ма шин е, проводив спеціальні інженерні розрахунки, пов'язані з кінематикою підвіски автомобіля. Враховувалися навантаження на елементи трансмісії, зусилля на кермо, комфорт їзди пасажирів і водія. Всі розрахунки були обгрунтовані подальшими випробуваннями. Не варто довіряти іншим думкам при підборі шин - будь-яке порушення інструкції тягне за собою наслідки, що негативно впливають на автомобіль.