Як запобігти ангіну.

Ризик захворіти ангіною багаторазово збільшується в холодну пору року. Небезпечно це захворювання не тільки своїми важким протіканням, але, більшою мірою, ускладненнями у вигляді ревматизму і артриту. Тому дуже важливо займатися го профілактикою.
Інструкція
1
Щоб не захворіти ангіною та іншими захворювання в зимову пору року, намагайтеся вести правильний спосіб життя, раціонально харчуйтеся, приділяйте час фізичного навантаження, уникайте по можливості стресових ситуацій і відмовтеся від куріння і зловживання алкоголем.
2
Уникайте вживання дуже холодної їжі і напоїв - переохолодження мигдалин майже завжди веде до захворювання ангіною. Також намагайтеся не переохолоджувати весь організм в цілому і вибирайте одяг відповідно до сезону. В холодну пору носите теплу взуття та головні убори.
3
Створюйте в квартирі здорову атмосферу. Відривайте кватирки навіть взимку, але провітрюйте кімнати по черзі, щоб уникнути протягів.
4
Щоб не виникало додаткових вогнищ захворювання в порожнині рота, щодня двічі на день полощіть горло кип'яченою теплою водою. Добре додавати в воду один-два кристалика марганцівки або борну кислоту, можна використовувати для цієї мети і фурациллин.
5
Дуже ефективні для профілактики ангіни полоскання горла з лікарськими зборами. Один з таких зборів приготуйте так: квіти бузини в кількості трьох столових ложок проваріть п'ять хвилин в закритій ємності. Після настоювання полоскайте горло два-три рази на день теплим розчином.
6
Також актуально приймати настої трав. Подрібніть 15 г коренів родовика і прокип'ятіть десять хвилин, потім помістіть в термос і настоюйте декілька годин. Такий настій потрібно приймати до 6 разів на день по столовій ложці.
7
Проводите щодня інгаляції. Для цього приготуйте суміш з трави лаванди, шавлії і чебрецю. Додайте ягоди ялівцю. Всі компоненти візьміть в рівних кількостях і, перемішавши, залийте одну столову ложку суміші склянкою окропу. Прокип'ятивши протягом п'яти - десяти хвилин, дихайте парою, накривши голову рушником. Робіть такі інгаляції один місяць.
8
Вельми ефективний спосіб попередити розвиток ангіни - самомасаж лімфатичних вузлів і шиї. Проводите такий самостійний масаж всякий раз перед виходом на вулицю протягом п'яти-семи хвилин. Непогано буде робити такий масаж також у разі, якщо ви їли або пили холодне.