Як зробити гусячі профілі. гусячі профілю Як вирізати з фанери.

Гусячі профілі , або манні гуси - це фігури птахів, на яких подманивают мисливці свою здобич. Вважається, що гусак, як птах табун (стадна), при вигляді своїх родичів летить до них. Придбати гусячі профілі можна в спеціалізованих магазинах, проте екземпляри зарубіжного виробництва обійдуться недешево. Тому багато мисливці воліють виготовляти манних гусей самостійно, благо це не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • - картон
  • - фанера або оргаліт
  • - олійні фарби
  • - дерев'яні кілки
  • - напилок
  • - шкурка
  • - стамеска
  • - електролобзик
Інструкція
1
Намалюйте на картоні і виріжте трафарет гусака. Розміром він повинен бути в півтора рази більші за самого птаха, щоб було видно летящему табунові гусей з висоти. Оптимальний розмір по ширині від дзьоба до кінчика хвоста - 60 - 90 см, в залежності від положення птиці. Малювати гусака потрібно в профіль, краще, щоб птах була зображена небудь клюющие (шия опущена вниз, до землі), або що стереже (шия прямо, дзьоб гусака паралельний землі).
2
За трафаретом намалюйте гусячий профіль на щільному аркуші фанери або оргалита. Вибираючи матеріал для манного гусака, пам'ятайте, що фанера менш влагоустойчива, і фарба на ній тримається гірше. Перед тим, як нанести на фанеру фарбу, вам доведеться гарантувати кожен профіль оліфою (вона повинна бути підігріта) і чекати повного висихання.
3
Виріжте профіль гусака, в залежності від використаного матеріалу, або вузькою ножівкою або стамескою, або електролобзиком. Краї профілю зашліфуйте за допомогою шкурки, можна скористатися напилком.
4
Раскрасьте профілі влагоустойчивой олійною фарбою. У фарбу для манних гусей з фанери додайте трохи скипидару, щоб надати їй матовості. Тушка гусака повинна бути коричневою або сірою, на грудці і під хвостом - білі смуги. Дзьоби зробіть блідо-рожевими або чорними. При бажанні можна промальовувати пір'я, проте з висоти вони все одно не будуть видні.
5
Після того як фарба на профілях висохне, проріжте знизу кожного манного гусака виїмки під кілочки. Самі кілки зробіть з дерева заздалегідь, пофарбувавши їх в той же колір, що й гусака (сірий або коричневий). Врахуйте, що довжина кілочка залежить від того, де ви розташуєте профіль. Якщо на землі, вона повинна бути близько 15 сантиметрів, якщо ж на воді - то до півтора метрів. Кілочки можуть бути як знімними (вставлятися вже на місці, так і прикрученими (прибиваються на маленькі гвоздики).