Як повернути налаштування Opera.

Якщо в процесі настройки установок браузера Opera ви зайшли в глухий кут або з якої-небудь іншої причини не маєте можливості ввести вихідні значення, то є сенс повернутися до початкових установок. Зробити це натисканням якої-небудь однієї кнопки, на жаль, не вийде - виробники про таку ситуацію чомусь не подумали. Однак існує відносно нескладний спосіб зробити це, не використовуючи систему управління самого браузера.
Вам знадобиться
  • браузер Opera і файл-менеджер.
Інструкція
1
Знайдете місце розташування у вашому комп'ютері файлу, в якому браузер зберігає свої настройки . В Opera, на відміну від інших браузерів, це зробити не важко - відповідна інформація виводиться на службову сторінку, яку можна відкрити через меню. Для цього в меню треба розкрити розділ «Довідка» і вибрати в ньому самий нижній пункт - «Про програму». На сторінці, окрім інформації про версії браузера, операційної системи і правовласників є й секція з заголовком «Шляхи». Перший рядок у цій секції і містить повний шлях до потрібного вам файлу operaprefs.ini. Щоб дістатися до нього треба відкрити стандартний файл-менеджер операційної системи. В ОС Windows це Провідник.
2
Двічі клацніть ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі, щоб запустити Провідник. Якщо відображення цієї іконки відключено в налаштуваннях вашої ОС, то такий же пункт можна знайти в головному меню на кнопці «Пуск». А можна обійтися натисненням поєднання клавіш WIN + E (це російська літера «У»). Будь-який з цих способів запустить стандартний файл-менеджер.
3
Перейдіть до місця зберігання файлу налаштувань. Найпростіше це зробити, скопіювавши повний шлях зі сторінки «Про програму», а потім вставивши його в адресний рядок Провідника. Перш ніж натиснути клавішу Enter і перейти за вказаною адресою, приберіть з нього назва файлу operaprefs.ini, інакше провідник просто відкриє файл настройок в текстовому редакторі.
4
Знайдіть у папці файл operaprefs.ini і видаліть або перейменуйте його. На цьому ваша робота з відновлення налаштувань за замовчуванням буде закінчена, а все інше зробить сам браузер.
5
Закрийте і знову відкрийте Opera. При запуску браузер повинен завантажувати поточні настройки з файлу operaprefs.ini. Не знайшовши його на місці, Opera створить новий файл, заповнивши його дефолтними установками.