Як гладити шовк. Як гладити натуральний шовк.

Шовк - чудовий матеріал, з якого шиють як одяг, так і аксесуари (наприклад, шийні хустки). Постільна білизна з натурального шовку вважається предметом розкоші і дарує справжню насолоду. Цей матеріал ідеальний для спекотної погоди, оскільки не гріє тіло в спеку і швидко випаровує вологу з поверхні шкіри. Доглядати за шовком потрібно дуже делікатно і гладити слід тільки в особливих умовах.
Інструкція
1
Високоякісний шовк майже не мнеться. Тому шийні хустки і топи можна не прасувати зовсім. А ось спідниці та сукні з цього матеріалу швидко мнуться, тому їх доводиться подглажівать. І робити це потрібно правильно й обережно.
2
Гладити шовкові вироби краще тоді, коли вони ще трохи вологі після прання. Справа в тому, що в разі потрапляння крапель води або сильних струменів пара на шовкову тканину, залишаються плями й розлучення. Тому змочувати одяг під час прасування не рекомендується.
3
Небажано гладити шовковий одяг з відпарюванням. Гарячий пар може деформувати тканину, під його впливом також може змінитися колір вироби.
4
Праска слід попередньо нагріти, поставивши на мінімальну температуру. На сучасних приладах є спеціальний режим «шовк». Якщо ж ви не впевнені в правильному виборі температурного режиму, потрібно спробувати провести праскою в малопомітній місці, наприклад, в нижньому куті вироби. Якщо воно все-таки деформується, дефект буде не настільки помітний.
5
Гладити вироби з шовкової тканини потрібно з виворітного боку. Якщо вивернути одяг неможливо або складний крій не дозволяє гладити тканину зсередини, вдамося до допомоги марлі або м'якої бавовняної тонкої тканини. Покладіть марлю поверх вироби, розгладьте, щоб не залишилося складок, і акуратно пропрасуйте.
6
Шви на одязі під час прасування можуть заблестеть в тому випадку, якщо ви не дотрималися всіх необхідних вимог. Щоб повернути одязі первозданний вигляд, варто знову намочити її цілком, висушити в природних умовах і потім пропрасувати при більш низькій температурі.
7
Особливого догляду потребує так званий «дикий шовк» - тусса, волокна якого переплетені трохи інакше, ніж у звичайного. Гладити такий матеріал потрібно сухим і обов'язково з виворітного боку.
8