Як малювати людське тіло.

Зображення людського тіла вимагає не тільки практичних навичок малювання, а й знання, як м'язи з'єднуються зі скелетом і суглобами. Всі великі художники починали з прискіпливого вивчення анатомічного атласу, оскільки знали, що фігура «оживе», тільки якщо правильно зобразити всі приховані частини її будови.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівці різної твердості;
  • - ластик.
Інструкція
1
Розрахуйте пропорції. Візьміть за одиницю виміру довжину голови. Щоб домогтися більш реалістичного зображення, розраховуйте зріст людини зі співвідношення 1: 7. Однак художники часто воліють зображати подовжені фігури, що підкреслюють стрункість. Тоді співвідношення зросту і довжини голови може становити 1: 8 або 1: 9. Багато що залежить від статі, віку зображуваного людини, а також від стилю малювання.
2
Використовуйте метод «скелетного» малювання. Тонкими лініями позначте центральну вісь фігури, плечі, талію, ноги, руки, шию і голову. Невеликими зарубками відзначте рівень грудей, розташування на обличчі очей і носа. Якщо ви малюєте людське тіло в русі, візьміть за основу центральну лінію хребта і криву руху. Центральна лінія повинна розділяти ліву і праву половинки зображуваної фігури, створюючи балансує стан. Не забувайте, що її необхідно позначити як спереду, так і ззаду. Ці лінії є допоміжними: пізніше вони зітруться. Тому варто використовувати олівець високої твердості, який легко буде прибрати.
3
Малюйте за допомогою сфер. Наметове основні напрямні, які задають рух фігури, перейдіть до створення об'єму. Схематичні сфери допоможуть створити обриси мускулатури. Щоб правильно зобразити всі м'язи і зчленування, необхідні елементарні знання про анатомію людського тіла.
4
Враховуйте стать майбутньої персонажа. Пропорції тіла чоловіків і жінок різні. Так, слід пам'ятати, що у чоловіків більш широкі плечі і грудна клітка, при цьому жінки мають більш вираженим тазом: тазова кістка досягає рівня пупка і лінія талії також перетинає пупок. Задні м'язи спини і стегон чоловіків традиційно малюються більш довгими. Жіночі дещо коротший. Обриси чоловічого тіла також зазвичай більш жорсткі: у ньому більше угловатостей, в той час як жіноче будова передбачає певну плавність ліній.
Корисна порада
Щоб краще уявити людське тіло в перспективі, укладіть фігуру в куб, де підстава є площею під ступнями ніг.