Як закрити сторінку паролем.

Якщо ваш сайт, як і більшість веб-сайтів в мережі, розміщений на сервері Apache, то найпростіший спосіб закрити паролем частина його сторінок - використовувати вбудований в цей сервер механізм авторизації через файл htaccess . В цьому випадку вам не доведеться вносити ніяких змін в вихідні коди сторінок і знання яких-небудь мов програмування теж не обов'язково.
Інструкція
1
Перемістіть сторінки, які потрібно захистити паролем , в окрему папку на сервері. Якщо система авторизації повинна діяти для всіх сторінок сайту, то цей крок не потрібний.
2
Створіть службовий файл htaccess. Це звичайний текстовий файл, тому для роботи з ним можна використовувати будь-який текстовий редактор. В нього слід записати директиви для серверного програмного забезпечення: AuthType BasicAuthName "Доступ до цих сторінок вимагає авторизації!" AuthUserFile/usr/yourAccount/yourSite/.htpasswdrequire valid-userДіректіва AuthType Basic в першому рядку активує базовий механізм авторизації. «Базовим» він називається тому, що пароль, введений відвідувачем, в цьому випадку передається з браузера на сервер зашифрованим за алгоритмом Base64.Следующая директива (AuthName) містить текст, який буде бачити відвідувач на формі авторизації. Ви можете замінити його другім.Діректіва AuthUserFile вказує повний шлях до файлу, в якому зберігатимуться логіни і паролі пользователей.Последняя директива (AuthUserFile) визначає принцип аутентифікації. Значення Valid-user означає, що до запаролений сторінкам можуть бути допущені користувачі, логіни яких записані в файл, вказаний в директиві AuthUserFile.
3
Збережіть файл з директивами під ім'ям .htaccess - зверніть увагу, що у нього немає назви, а є тільки розширення.
4
Створіть файл із списком логінів і паролів для доступу до захищених сторінкам. Для цього слід використовувати утиліту htpasswd.exe зі складу програмного забезпечення сервера Apache. Завантажити її можна, наприклад, тут - http://www.intrex.net/techsupp/htpasswd.exe. Вона працює в командному рядку, тому вам треба спочатку запустити термінал - натиснути клавіші WIN + R, ввести команду cmd і натиснути клавішу Enter.
5
Наберіть в командному рядку: htpasswd -cm .htpasswd UserOneЗдесь модифікатор -cm вказує утиліті, що слід створити новий файл і використовувати для шифрування алгоритм MD5. Якщо m в модификаторе замінити на d, то буде задіяний алгоритм шифрування DES, якщо s - то алгоритм SHA, а модифікатор p відключить шифрування пароля.UserOne - це логін користувача, впишіть замість нього потрібний вам логін. Після того, як ви натиснете клавішу Enter, утиліта попросить ввести пароль для цього користувача. Якщо треба додати наступного користувача, то запустите утиліту повторно, але не використовуйте в модификаторе літеру "c".
6
Помістіть створені файли .htaccess і .htpasswd на сервер вашого сайту. Файл .htaccess треба зберегти в той же каталог, де лежать захищаються паролем сторінки, а файл .htpasswd - помістити в те місце, повний шлях до якого зазначений в директиві AuthUserFile.