Як використовувати масло освячене. Освячене масло.

Як використовувати масло освячене? Всім відомо, що масло (Ялин) невід'ємний атрибут Християнського богослужіння і життя будь-якого християнина. Але не всі знають, що наприклад лампадне і масло, освячене на мощах Святих це не зовсім одне і теж. Хоча якщо лампадне масло придбано в церковній лавці то воно так само освячено.
Інструкція
1
лампадного або дерев'яне масло як зрозуміло з назви використовують у лампадах. А те, масло яке використовувалося в таїнстві Єлеопомазання недозволено застосовувати в лампадах і тим більше виливати його або змішувати з іншими рідинами. Таке масло можна використовувати подібно святій воді з різницею в тому, що їм не можна кропити приміщення. Ялин слід так само використовувати шляхом помазання тіла людини, для зцілення від хвороб. Але завжди потрібно пам'ятати, що зцілює не масло, а Бог по вірі молиться. Якщо людина здорова, то після ранкової молитви можна хрестоподібно помазати маслом область серця і чоло.
2
Існує масло, освячене на мощах угодників Божих і у їхніх ікон. Таке масло є нагадуванням про святиню, перед якою людина творив молитву. Таке масло можна наносити на тіло людини або хворі місця. Молитву слід читати тому святому на чиїх мощах або іконі воно освячене, а можна читати молитву Отче наш ... або звертатися до Пресвятої Богородиці. Якщо людина не знає ніяких молитов, не забороняється молитися своїми словами, важливо що б молитва відбувалася з ретельністю і звичайно з вірою.
3
Масло зберігається в спеціально посуді продається в магазинах при Храмах або в чистому флаконі, у відповідному для святині місці. Не можна зберігати разом з предметами, що не відносяться до церковної атрибутики. Наприклад: разом з косметикою, в домашній аптечці. Належне місце маслу, поруч з іконами. Ялин не потрібно поміщати в холодильник, при правильному зберіганні масло довго зберігає свіжість і прозорість.
4
Ніколи не купуйте масло поза церковних крамниць і магазинів. Незважаючи на те, як воно називається і яке його походження т.к. вважається освяченим тільки після здійснення над ним таїнства Соборування, освячення на мощах і т.д. Неосвячені, допускається до використання тільки лампадне масло. Існує правило, масло не можна викидати. Якщо лампадне масло прийшло в непридатність краще вилити його в проточну воду.
Корисна порада
Не слід плутати миро і ялин. Миро - це масло з ароматичними речовинами освячене за спеціальним чину у Великий Четвер. У Російському православ'ї це робить Патріарх.