Як знімати ізоляцію з проводів.

Багато домашні майстри звикли знімати ізоляцію з проводів ножем. Це незручно і навіть небезпечно. В даний час промисловість випускає спеціалізований інструмент для зачистки провідників різного призначення.
Інструкція
1
Обов'язково обесточьте кабель або провід перед видаленням з нього ізоляції.
2
Якщо провід входить до складу кабелю, попередньо відокремте його. Кабель, що не має зовнішньої оболонки, розділіть ножицями. Зі шнура, що має таку оболонку, зніміть її, спочатку зробивши невеликий надріз кусачками і витягнувши провідники, а потім потягнувши оболонку в одну сторону, а провідники - в іншу, поки вони не будуть витягнуті на потрібну довжину. Порожній відрізок оболонки при бажанні відокремте, але не ножем (від його використання в електромонтажних роботах необхідно відвикати), а ножицями або кусачками.
3
З дроти в ізоляції з ПВХ або поліетилену ізоляцію знімайте кусачками з добре ізольованими ручками. При цьому, прикладайте до нього такий тиск, щоб його вистачило тільки на руйнування оболонки, але не металевих жив дроти. Навчіться правильно вибирати цей тиск шляхом невеликого тренування на проводах різних діаметрів. Окремо доведеться потренуватися на проводах в поліетиленовій ізоляції, яка товщі, але м'якше полівінілхлоридної. Виробивши цей навик, ви більше ніколи не захочете знову зачищати дроти ножем.
4
Коаксіальний кабель зачищайте в два етапи. Спочатку розігрітим паяльником зробіть на зовнішній оболонці поздовжній надріз. Вийміть оплетку разом з центральною жилою. Оплетку розплетіть, відсуньте вбік, потім скрутіть. Після цього зачистите кусачками центральну жилу, ізоляція якої виконана з поліетілена.Еслі оплетку і центральну жилу необхідно залудити, це слід робити швидко, щоб не допустити проплавления ізоляції останньої.
5
Придбайте спеціальний інструмент для зачистки проводів. Він має пази для провідників різного діаметру. При роботі з таким інструментом не потрібно точно витримувати тиск, досить правильно вибрати паз для проводу, після чого можна стискати рукоятки з будь сілой.К жаль, кількість пазів в такому інструменті обмежена, тому деякі дроти доведеться як і раніше зачищати кусачками.
6
Провід в лакової ізоляції, застосовувані в трансформаторах, дроселях, електромагнітах, магнітних антенах, нерідко намагаються зачищати за допомогою запальнички або того ж ножа. Насправді, це не потрібно. Просто залудити провідник - і ізоляція з нього зійде сама.
7
В шнурах навушників також застосовуються провідники в лакової ізоляції, але з них лак при лудінні не сходить. Не поспішайте братися за запальничку і в цьому випадку: хоча лак з дроту з її допомогою і зніметься, сам провідник після такої обробки перестане піддаватися лужению. Краще, попередньо покривши провід каніфоллю, не знімаючи ізоляцію , покладіть його на деревинку, після чого почніть із зусиллям проводити по ньому паяльником, щоразу трохи повертаючи провідник у таку сторону, щоб його жили не розпліталися. Робіть так до тих пір, поки ізоляція не почне сходити, після чого знову покрийте каніфоллю, а потім залудити.
8
Ніколи не зачищайте проводу перед установкою на них вилок типу RJ-11 і RJ-45. При обтиску такий вилки (виконати яку без спеціалізованого інструменту практично неможливо) спеціальні леза на контактах самі переріжуть ізоляцію проводніков.Аналогічним чином діють і роз'єми, що надягають на стрічкові кабелі (шлейфи) для дисководів і жорстких дисків.