Як читати на івриті.

Іврит, один з найдавніших мов планети, був відроджений в двадцятому столітті. Сьогодні людина, що бажає вивчати іврит, може навчитися читати на ньому, навіть не маючи Івритомовних оточення або коштів на індивідуального репетитора. Досить посидючості, щоб підібрати в інтернеті підручники, програми та знайти дружелюбного носія мови в мережевих спільнотах.
Інструкція
1
Засвоїти базові особливості. На івриті пишуть справа наліво. Друковані літери потрібні тільки для читання, на листі вони не вживаються. Заголовних букв теж немає, що звично для російськомовного. Букви один з одним не пов'язані. Це так зване, не пов'язане лист. Існують спеціальні підручники, адаптовані для початківців. Один з них "Читати на івриті легко" викладений в Інтернеті у вільному доступі: http://evrofilm.com/chitat-ivrit-legko.html
2
Розібратися в фонетиці. Івритський алфавіт складається цілком з приголосних букв. Вони не поділяються на м'які і тверді. [Ш] Шин і [ц] Цаді вимовляються м'якше, ніж в російській. Звук [л] Ламед схожий з м'яким російським [л '], як у слові печаль. Алеф і айн, в давнину преставляет собою гортанні звуки, в сучасному івриті беззвучним.
3
Розібратися в двох типах письма. Перший тип - з так званими огласовка. Другий - без. Букв, що позначають голосні звуки немає, замість них - спеціальні значки. Однак у сучасному івриті огласовки не вживаються. Вони зустрічаються, в основному, в текстах з Танаха, поетичних творах мистецтва та дитячої літератури. Дорослі люди читають на івриті без голосних.
4
Зрозуміти особливості наголосу. Наголос найчастіше падає на останній склад. Однак, є група слів, де під наголосом виявляється передостанній склад: `Ерец (країна), б`аіт (будинок), с`ефер (книга), йаар (ліс), шам`аім (небо), мішм`ерет (зміна ). Детальніше про це можна прочитати в одному з найстаріших онлайн-самовчителів івриту: http://ulpanet.netzah.org/. Там же існують мнемонічні правила, які полегшать запам'ятовування алфавіту, а значить, прискорюють процес навчання.