Як розморозити воду в трубах.

Замерзання води в трубах в зимовий період явище цілком нерідке. Це може відбутися з кількох причин: труби недостатньо глибоко залягають, неефективна теплоізоляція, невелика витрата або дуже низькі температури. Розморозити воду у водопровідних трубах можна підручними засобами, які є в кожному будинку, але перед початком розморожування слід знати кілька нюансів такої роботи.
Вам знадобиться
  • паяльна лампа, побутової фен, електронагрівальний прилад, паяльна лампа, кружка Есмарха, дріт і гнучка трубка, чайник з гарячою водою.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили оперативно розморозити воду в трубах , ні в якому разі не проводите різке нагрівання з середини замороженого ділянки. Не забудьте відкрити водопровідний кран, щоб відтанула вода могла мати стік. Процес відтавання потрібно починати від витратного крана і рухатися по магістралі до стояка. Зверніть увагу на розташування замерзлого ділянки труби і виходячи з цього приступайте до роботи.
2
Існує два способи розморожування труб: зовнішній і внутренній.Для зовнішнього способу вам потрібно паяльна лампа, побутової фен або будь електронагрівальний прилад. При використанні паяльної лампи не забудьте встановити відбивач між стіною і трубою. Якщо розморожування відбуватиметься в приміщенні, подбайте про заходи безпеки і починайте методично впливати на трубу. Не забудьте, що відкритим вогнем можна розморожувати виключно сталеві труби. Перші краплі води будуть свідчити про досягнутий ефект.
3
Так само розморожувати воду в трубах можна за допомогою спеціальної електричної нагрівальної стрічки. Намотайте її на замерзлий ділянку труби і підключіть в мережу.
4
Внутрішній метод розморожування труб - трудомісткий. Вам потрібно придбати кружку Есмарха, дріт і гнучку трубку. Дріт слід протягнути в трубку і закріпити, після чого відкрити змішувач і ввести трубку в трубу.
5
Потім пустіть гарячу воду, стежте за тим, щоб гуртка Есмарха перебувала вище рівня труби, при цьому тиск в трубі повинно залишатися (не закривайте воду). Якщо ви не подбали про гурток та інших засобах, можна використовувати чайник з гарячою водою і звичайні ганчірки, які потрібно обмотати навколо замороженого ділянки труби і поливати його окропом. Але такий метод не зовсім зручний і веде за собою додаткове прибирання.