Як облаштувати підвал.

Благоустрій заміського будинку або скромного садового будиночка, будівництво корисних будівель на садово-городній ділянці - справа клопітка, але вдячна. Для господарських потреб знадобиться не так вже й багато будов. Одне з найбільш універсальних, корисних, потрібних і полегшують життя - підвал . Як побудувати підвал і який варіант з можливих вибрати?
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - пісок;
  • - цемент;
  • - бутовий камінь;
  • - цегла;
  • - горбиль для опалубки;
  • - бітум.
Інструкція
1
Підвал - та «підсобка», яка без особливих затрат (непостійне використання електрики, нечастий догляд) дозволить зберегти і натуральну продукцію вашого саду-городу, і настільки улюблені взимку консервовані домашні заготовкі.Еслі є така можливість, обладнайте підвал під усім першим поверхом. На цій площі можна розмістити комплекс корисних приміщень: і майстерню, і кладовочки для садового інвентарю, і льох. Краще вибрати при цьому комфортну висоту - 1,9-2,2 м.
2
Якщо у вас немає потреби у великих обсягах льохи, використовуйте простір під кухонним приміщенням, під коридорами, іншими хозпостройками, виключаючи житлові комнати.Вибор місця для люка визначте з урахуванням розстановки вашої меблів (він не повинен бути перешкодою для користування нею ). Як правило, люк розміщують на відстані 1,5 м від стіни.
3
Якщо льох задуманий вами при будівництві будинку, стінами його можуть бути стрічкові фундаменти основного будови. Якщо ж ви вирішили рити яму для підвал а, то стіни його кладіть за зразком стрічкового фундаменту. Можна використовувати наступні варіанти: цегляний, бутовий, бутобетонний, з бетонних блоків.
4
Для будівництва бутобетонних і бетонних стін підвал а по всьому периметру зробіть опалубку з обапола або дощок шириною до 40 см. Попередньо дерев'яну конструкцію змочіть, інакше дерево «отсосет» вологу з бетонної суміші. Далі бетон (або верстви бутового каменю і бетонної суміші) закладіть в траншеї між грунтом і опалубкою до верху. Бетонна суміш готується в пропорції: цемент марки 150 - 1 частина, пісок - 2,5 частини. Через 2-3 дня опалубку зніміть.
5
Після викладання стін оштукатурьте їх. Цементно-піщаний розчин розрахуйте в пропорції 1: 2 або 2: 1. Для посилення водонепроникності поверхню покрийте гарячим бітумом. Пол підвал а зацементують або покрийте його керамічною плиткою. Можна залишити грунт «як є», зробити підлогу глинобитним.
Зверніть увагу
Бувають умови, при яких підвал обладнати неможливо. Головна перешкода для подібних заглиблених споруд - близькість ґрунтових вод. На жаль, ніяка гідроізоляція не допоможе, якщо рівень стояння цих вод високе - на кордоні статі потенційного підвалу або вище його.
Корисна порада
Підвали бувають теплими і холодними. Теплий підвал відрізняється від холодного наступним: - утеплюються стіни (крім бутобетонной заливки робиться облицювання в півцеглини); - Утеплюється підлогу (на підставі з бетоном роблять «подушку» з керамзиту або дрібного шлаку товщиною 10 см).