Як підняти лояльність.

Будь-який керівник - і шеф маленької фірми, і директор великого заводу - кровно зацікавлений у тому, щоб його підлеглі були не тільки знаючими, вмілими, кваліфікованими, але ще й сумлінними. Іншими словами, щоб вони жили інтересами його підприємства, буквально «вкладали душу» в роботу. І, звичайно, навіть не подумували про такі неприємні речі, як торгівля базами даних, передача замовлень конкурентам. Як же домогтися лояльності співробітників, як підвищувати її?
Інструкція
1
Існує маса методів. Самий неефективний з яких - тримати підлеглих у страху, за принципом: «Нехай ненавидять, аби боялися!» Такому керівнику не варто дивуватися ні великої плинності співробітників, ні відсутності у них будь-якої лояльності.
2
Набагато розумніше пам'ятати про метод «батога і пряника». Тобто, проявляючи розумну строгість і вимогливість до співробітників, не забувати і про заохочення, і про створення доброзичливої атмосфери на роботі. Приміром, якщо новачка, який прийшов у фірму, відразу ж зустріли недоброзичливо, якщо його лають за будь-яку помилку, то який сумлінності та лояльності від нього можна очікувати?
3
І навпаки, якщо йому делікатно, ненав'язливо допомагають освоїтися на новому місці, якщо ставлять чіткі і зрозумілі завдання, при необхідності надаючи допомогу, то новачок докладе всі сили, щоб виправдати довіру і закріпитися в такому колективі.
4
Дуже важливо, щоб у працівників був розвинений дух «корпоративної солідарності». Тобто, щоб будь-яка людина, що працює на компанію, відчував, що вони роблять спільну і потрібну справу. Для цього необхідно час від часу «прати рамки» між співробітниками, що знаходяться на різних рівнях. Спільні корпоративні заходи, вечірки, походи на природу дуже корисні.
5
Якщо люди побачать, що «суворий бос» є таким лише по службовій необхідності, а в побуті він звичайнісінька людина, зі своїми достоїнствами і недоліками, аж ніяк не зарозумілий, це посприяє встановленню хорошою, доброзичливої атмосфери на службі.
6
Керівнику також треба пам'ятати, що в Росії дуже довго вважалася єдино правильної «патерналістська» модель поведінки. Тобто будь-який начальник сприймався як батько, строгий, але справедливий, до якого завжди можна прийти зі своєю проблемою і скаргою. Ця звичка часом заважає роботі, дратує, але повністю відучувати співробітників від неї все ж не слід. Інший раз можна і вислухати їхні скарги, і щось порадити, і навіть допомогти. Повірте, це теж ефективно підвищує лояльність !