Як захистити воду від забруднення.

Вода - найважливіша з рідин на землі. Вона є в складі кожного організму, і кожен організм використовує її у своїй життєдіяльності. Всі ми залежимо від води, але от лихо - з кожним роком водойми стають все брудніше, схильні негативному впливу навколишнього середовища. Як же захистити воду , необхідну для життя, від забруднення?
Інструкція
1
Не використовуйте екологічно шкідливі миючі засоби. Безліч забруднень приходить у водойми саме з побутових стоків. Використовувані нами штучні миючі засоби завдають навколишньому середовищі, в тому числі і воді, багато шкоди. Тому намагайтеся використовувати тільки ті засоби, у яких на упаковці є позначка - екологічно безпечно.
2
Вирушаючи на природу (на пікнік, на шашлики, в похід з наметами тощо), не викидайте сміття у водоймища. Це сміття залишається у воді, розчиняється і стає черговим забруднювачем. Завжди забирайте сміття з собою і утилізуйте в прийнятих для цього місцях.
3
Повертаючись до вилазок на природу - не стирайте в річках або озерах одяг за допомогою порошку або інших миючих засобів. У відкритих водоймах немає системи очисних споруд, тому всі ці хімічні речовини залишаються у воді, завдають шкоди мешкають в ній живим організмам і самим людям, які хочуть скупатися. Дбайте про чистоту водойм!
4
Не робіть перевитрати чистої води. Економте воду , вимикайте її під час чищення зубів або коли вона вже вам не потрібна, чините протікають крани. Пам'ятайте, чим у нас більше чистої води, тим менше брудною.
5
Намагайтеся використовувати в побуті тільки екологічно чисту продукцію. Це стосується не тільки її утилізації - фабрики і заводи, що виробляють такі речі, дають гарантію, що при створенні екологічно чистої продукції шкоди природі не було нанесено. Пам'ятайте про жахливі забруднення х води промисловими об'єктами і намагайтеся підтримувати тільки ті виробництва, які не завдають шкоди навколишньому середовищу.
6
Елементарно - економте електроенергію. Здавалося б, між водою і світлом немає ніякого взаємозв'язку, але це далеко не так. Вимикаючи світло, комп'ютер або телевізор, ви економите електроенергію, вироблену на гідроелектростанціях, які також є одним з основних джерел забруднення води.
Вода - важливий фактор життєдіяльності всього живого на нашій планеті. А тим часом у світі спостерігається скорочення обсягів прісної води, настільки необхідної для людини і тварин. Щоб справитися з цією проблем, мало одних лише соціальних програм і розробок вчених, потрібна допомога кожної людини. Тим більше що надати її можна при виконанні самих повсякденних справ.
Інструкція
1
Економте воду . Це дозволить не тільки внести істотний внесок у збереження водного балансу на планеті, але і значно заощадить сімейний бюджет.
2
Мийте посуд в посудомийній машині. Якщо ви завантажте її повністю, обсяг води, витрачений на очищення посуду, буде в два рази менше того, який знадобиться для її миття під краном.
3
Якщо такої техніки у вас немає, мийте брудний посуд в раковині при закритій пробці. При цьому намагайтеся користуватися мінімальною кількістю засобів для чищення. Вимивши тарілки подібним чином, поміняйте воду і сполосніть їх у чистій воді. Навіть змінивши воду кілька разів, ви не витратите то кількість, яке змогло б вилитися з постійно відкритого крана.
4
Під час приготування їжі, мийте всі овочі і фрукти не під краном, а в каструлі з водою. Починати в цьому випадку слід з більш чистих рослин.
5
Запускайте пральну машинку тільки при повному завантаженні барабана. При цьому намагайтеся не використовувати режим додаткового полоскання.
6
Користуйтеся душем замість ванни. Це в кілька разів скоротити обсяг витраченої води. До того ж така процедура більш корисна для організму і займає менше часу. Також слід вимикати воду під час намилювання.
7
Вмивайтеся і мийте руки під невеликим струменем води. Адже найчастіше для миття необхідно зовсім невелика кількість води, а інша її частина проливається даремно. Вимкнути кран можна також під час чищення зубів, а при полоскання рота - користуватися склянкою.
8
Використовуйте для поливу дощову воду . Вона підійде як для кімнатних рослин, так і для зростаючих на клумбах. Збирати її можна у відра або великі бочки. Все залежить від необхідного обсягу.
9
Полагодьте всю сантехніку. Постійно капає кран або унітаз здатний витратити кілька відер води на добу. А на унітазі поставте бачок з подвійною системою зливу.
10
Перебуваючи на природі, чи не кидайте сміття не тільки в воду , але й на землю поруч. Адже при забрудненому ґрунті не може бути чистих водойм.