Як навчити дитину грати в шашки.

Сучасні діти все більше часу проводять перед телевізором або екраном монітора. Між тим, в силах батьків організувати дозвілля дитини з користю, так, щоб у процесі гри він тренував увагу і розвивав аналітичні здібності. Для цієї мети чудово підходять знайомі всім з дитинства шашки. Навчивши дитини грати в шашки, ви допоможете йому навчитися таким важливим якостям, як уважність, посидючість і здатність мислити логічно.
Інструкція
1
Придбайте набір для гри в шашки, що складається з багатоклітинній дошки і шашок чорного і білого кольору. Для 3-4-річних малюків у продажу є спеціальні дитячі набори, в яких шашки виконані у вигляді машинок, літаків або динозаврів. Забавні фігурки зацікавлять малюка сильніше, ніж стандартні чорно-білі шашки.
2
У доступній формі поясніть дитині правила гри в шашки. Існує безліч варіантів цієї цікавої гри, проте класичними вважаються «російські шашки». Ця гра проводиться на дошці розміром 8x8 клітин. У розпорядженні кожного гравця є по 12 шашок, які на початку гри розставляються в три ряди на чорні клітини. Шашки можна переставляти на вільні чорні клітини: ходити по діагоналі на одну клітину і «бити» шашки суперника, перестрибуючи через них. Побита шашка в грі більше не бере і знімається з дошки. Шашка, що дійшла до кінця дошки, носить назву «дамка» і може переміщатися по діагоналі на будь-яке число полів в будь-якому напрямку. Кінцевою мета цієї гри - «побити» все шашки суперника.
3
Придбайте спеціальну літературу для дітей, в якій просто і цікаво описані правила та прийоми гри в шашки.
4
Навчивши дитини грати в шашки, намагайтеся, щоб інтерес до нової гри не згас. Влаштовуйте сімейні турніри або запросіть для гри його однолітків. При навчанні важливо, щоб дитина мала можливість грати як з більш сильними, так і більш слабкими суперниками.
5
Не квапите дитини , якщо він плутається в правилах або недостатньо добре, на вашу думку, продумує ходи. Напевно ви теж не народилися з умінням грати в шашки, і вам потрібно якийсь час, щоб цьому навчитися.
6
Обов'язково хваліть дитини за кожен його успіх і не забувайте говорити йому, який він розумний, і як ви пишаєтеся його перемогами.
Корисна порада
Ви можете урізноманітнити ваші заняття, навчивши дитину грати в «куточки», в «Чапаєва» або «піддавки». Ці веселі й захоплюючі ігри на основі шашок напевно сподобаються дитині і принесуть масу задоволення вам обом.