Як вирощувати більше овочів.

Кожен дачник мріє зібрати великий урожай зі своїх грядок і похвалитися перед своїм сусідом. Для цього він трудиться не покладаючи рук, переживає за рослини в період заморозків, наполегливо бореться з шкідниками і бур'янами. Але які ж хитрості потрібно знати, щоб виростити більше смачних і корисних овочів ?
Інструкція
1
Перше і дуже важлива умова, необхідне для отримання відмінного врожаю, - це тепло. Тому ранньою весною не поспішайте висаджувати огірки і помідори. Вони вважаються теплолюбними культурами і гинуть під час заморозків. Раніше, вже в кінці березня, можна висадити під плівку ранні кочанні культури, різні салати і редиску. Але висаджувати їх необхідно не в холодний грунт, а в заздалегідь пролиту теплою водою і зігріта під плівкою.
2
Якщо все-таки заморозки очікуються після висадки розсади, то потрібно приготуватися до захисту рослин. Ви можете обрізати горлечка у пластикових пляшок і накрити ними кущики помідорів або перців. Для цього ж можна використовувати звичайну газету: з неї роблять кульочки. Ними також покривайте паростки. Якщо ж вам потрібно рятувати від заморозків велика кількість рослин, то розводите багаття і робіть задимлення. Рослини, які постраждають від низької температури, будуть хворіти і не зможуть дати гарного врожаю.
3
Коли прокльовується паростки з висаджених насіння, необхідно робити проріджування. Дачникам зазвичай шкода висмикувати рослини, і вони роблять велику помилку, зберігаючи їх. В цьому випадку плід не зможе вирости досить великим.
4
Якщо ви не змогли під час посадки добре удобрити грунт гноєм або компостом, то обов'язково це зробіть згодом, причому, кілька разів: після появи паростків, під час цвітіння і в період активного плодоношення. Додавайте також в грунт органічні добрива. Для цього потрібно зробити спеціальні борозенки між рослинами, розвести добриво в теплій воді і пролити цим розчином грунт.
5
Овочеві культури дуже потребують світі. Тому, якщо ви висадили рослина пізно, навіть при сприятливих погодних умовах, воно не зможе вам дати великого врожаю, так як світловий день недостатньо довгий вже в цей період.
6
Слідкуйте за тим, щоб в грунті завжди було достатньо вологи. Причому, краще полити рослину один раз на тиждень, але ретельно, ніж кілька разів по чуть-чуть. Поверхневий полив скоріше принесе шкоду, ніж користь. Після нього грунт покриває скоринка, не пропускає повітря до коріння рослини.
7
Треба враховувати також, що не можна поливати рослини в обідній час, в період спеки. Від води під сонячними променями на листочках рослин утворюються опіки. Краще проводити полив вранці або ввечері.
8
Після поливу, на наступний лінь, грунт під рослинами потрібно прорихлити, щоб був доступ повітрю.
9
Щоб зберегти вологу в грунті, проводите мульчування. Покрийте поверхню землі під рослинами тирсою, піском або спеціальним темним нетканим матеріалом. Він також допомагає боротися з бур'янами: вони не проростають крізь нього.