Як забиратися на скелю.

Людину завжди тягне до підкорення нових вершин: будь то підвищення до кар'єрних сходах або вдосконалення в улюбленому спорті. Але відчути себе на вершині світу можна тільки стоячи на підкореної високій скелі.
Інструкція
1
Люди здавна займалися подоланням гірських вершин, однак якщо раніше це небезпечна пригода було обумовлено пошуком кращих умов життя, то з початку 19 століття альпінізм і скелелазіння почали розвиватися як види спорту. Якщо ви не збираєтеся займати почесні місця на міжнародних змаганнях, а просто хочете отримати нові враження, вам необхідно засвоїти кілька порад для початківців скелелазів.
2
Перш ніж починати небезпечну подорож, уважно вивчіть трасу. Запитайте у попередників про кращі шляхах сходження на скелю , дізнайтеся про можливі небезпеки, які підстерігають вас на дорозі. Перегляньте підйом очима, запам'ятайте всі виступи, за які можна буде вхопитися, перевірте ландшафт і розмір каменів.
3
Зробіть хорошу розігріваючих розминку перш ніж підніматися по скелі. Розімніть всі суглоби, трохи потягніть сухожилля. Якщо ви схильні до розтягувань, закріпіть еластичні бинти на вразливих частинах тіла - гомілках і зап'ястях. Подбайте і захисті кісток: надіньте шолом, налокітники та наколінники. Міцно зав'яжіть шнурки на кросівках. Взуття краще надягти з шипами або нескользящей підошвою.
4
Піднімаючись вгору, довіряйте страховці і партнеру. Чи не натягуйте трос занадто сильно: він повинен бути злегка розслаблений. Піднявшись на невелику висоту, спеціально впадіть вниз: ви відчуєте, як працює страхувальна мотузка, це допоможе вам уникнути страху на великій висоті.
5
Не переносьте весь вага тіла на руки. Досвідчені скелелази знають, що при підкоренні вершини опора повинна бути на ногах, як і при ходьбі по сходах. Руки в основному служать для рівноваги і промацування виступів для ніг.
6
Не робіть великих кроків: піднімайтеся м'яко і поступово. Не ставте всю стопу на опору, чіпляйтеся за неї великими пальцями, стійте на носочках.
7
Тримайте руки прямими, а ноги зігнутими. При неправильному підйомі ви відчуєте втому рук в середині шляху, коли вам знадобиться повноцінний відпочинок. Щоб зберегти працездатність, почергово опускайте руки вниз і базікайте ними, максимально розслабляючи.
8
Міняйте темп залежно від ділянок траси. На складних підйомах рухайтеся швидше, на легких - більш повільно і розслаблено. Не затримуйте дихання.
Для тих, хто часто подорожує у поїздах, іноді встає проблема, як простіше підніматися на верхню полицю плацкарта або купе. Існує кілька способів зробити це. З них потрібно вибрати найзручніший для себе.
Інструкція
1
Молоді спортивні люди зазвичай підіймаються на верхні полиці поїзда достатньо швидко. Але якщо ваша вага вище норми, у вас болять ноги, побоюєтеся за свої суглоби, попросіть провідника дати вам опорну драбину спеціально для підйому на верхню полицю купе.
2
В деяких вагонах в купе передбачені висувні або відкидні сходів (висуваються зверху або перебувають близько двері купе, збоку з обох сторін). Запитайте про наявність такого пристосування у провідника вашого вагона. Сходами підніматися нескладно. Дотримуючись за неї, ви переступаєте на своє верхнє місце і укладаєтеся, як вам зручно.
3
Якщо вмієте підтягуватися, поставте руки на верхні полиці вагона. Ногами відштовхніться від нижніх полиць і, упираючись в протилежну верхню полицю ногою, переміститеся на своє місце нагорі. Такий спосіб підійде людям спортивної статури. Тим, хто сумнівається в силі своїх рук, можна піднятися на верхню полицю, відштовхнувшись ногами від столика в купе.
4
В плацкартному вагоні біля кожної верхньої полиці є опори з «підошвою», на яку потрібно спиратися однією ногою. Другу коліном занести на верхню полицю, рукою дотримуватися за поручень нагорі, підтягнути за собою тіло. Можливо, саме такий спосіб залізання на своє верхнє місце вам здасться найзручнішим.
5
На верхні полки не рекомендується купувати квитки вагітним жінкам, дітям, інвалідам, дуже літнім людям і тим, хто боїться висоти. По можливості спочатку купуйте квитки в касі на нижню полицю, якщо ставитеся до перерахованих категорій людей. Деякі туристи купують квитки, що залишилися на верхніх полицях, розраховуючи, що вони попросять переміститися нагору тих, хто купив квиток внизу. Але з вами в купе або плацкарті можуть виявитися люди з такими ж проблемами, що у вас, і вони не зможуть поступитися вам місце. Візьміть до уваги і таку можливу ситуацію, набуваючи квиток на поїзд.