Як навчитися крутити сальто.

Після виходу фільмів «Ямакасі» і «13-ий район» світ захлеснула ціла хвиля акробатів різного ґатунку. Однак спорт цей вимагає великих зусиль, навіть базове сальто не так просто освоїти.
Інструкція
1
Проведіть підготовчу роботу. Перш ніж стрибати сальто , потрібно як мінімум визначити свою фізичну до цього готовність. На прямій доріжці зробіть 5-7 швидких перекидів вперед, при цьому намагайтеся кожен перекид робити максимально коротким. Після цього - те ж саме зробіть тому. Потім, спробуйте стрибнути вперед, пролетіти невелику відстань і приземлятися відразу в «ролл», тобто кувиркнуться. Подібна розминка не тільки струсить ваш вестибулярний апарат, а й розігріє малорухливі частини суглобів. Перед безпосередньо тренуванням зробите кілька випригов-угруповань: повний присед -> стрибок вгору з підтягуванням колін до грудей -> м'яке приземлення в присед. Щоб робити сальто правильно, вам потрібно вміти вільно «штовхнути» себе колінами в груди.
2
Почніть з переднього сальто . Це один з найскладніших елементів акробатики, однак він найменш травмонебезпечний для початківців. Перші 3-4 стрибка приземлитеся пластом на спину, відчуйте базове обертання, дайте організму відчути безпеку падіння на мат. Після цього починайте слідувати інструкції. Головне правило: після розбігу ви повинні стрибнути вертикально вгору. Не вперед, зображуючи нирок, а вгору. Не поспішайте крутитися відразу після стрибка: як тільки ви почнете обертання - виліт вгору припиниться. Тому, тільки закінчивши виліт, в максимальній точці різко задайте крутку. Важливо робити це саме плечима, а не просто руками - уявіть що ви смикаєте себе за майку на спині. В цей же момент притягну до грудей ноги, щоб додати, що обертає.
3
Не зациклюйтеся на одному елементі. Уже після десятка повторень вестибулярний апарат починає зациклюватися і «глючить», тому давайте собі відпочити, змінити вправу. Однак не припиняйте повторення зовсім, найкраще окреслити собі коло з 3-4 елементів і переходити до наступного кожні 15-20 хвилин тренування. Це дозволить досягти максимальних успіхів.
4
Заднє, бокове сальто , гейнер і бланш технічно набагато простіше, ніж передній оборот, але вони вимагають повної відсутності страху і мінімального досвіду, бо при помилку будуть чреваті серйозними травмами і небезпеками. Краще переходите до них, тільки коли будете впевнено почувати себе в повітрі.
Зверніть увагу
-Ніколи не починайте вчитися на вулиці. В крайньому випадку на пляжі, на м'якому піску.