Як зберігати дерево.

Серед усіх матеріалів, які використовуються для будівництва будинків, найпочесніше місце займає деревина. Це зрозуміло: адже дерево безпечний, екологічно чистий будівельний матеріал, який має природну природною красою. Але його довговічність залежить не стільки від якості деревини, скільки від догляду.
Вам знадобиться
  • - просочування,
  • - атісептік.
Інструкція
1
Кожен власник будинку сам визначає, скільки років його будинок буде йому служити. Якщо економити на "косметиці", дозволяючи грибків і жучкам псувати стіни, то через рік-другий дім прийде в непридатність, а якщо несучі конструкції захистити спеціальними складами, то будинок буде служити не тільки вам, а й вашим онукам.
2
Знайте, що у дерев'яних конструкцій багато біологічних ворогів - це різні гриби, комахи. Деякі з них не так вже й небезпечні. Наприклад, цвіль (цвілеві гриби) викликає тільки поверхневе фарбування дерева в синьо-зелений, чорний, рожевий колір, що говорить про надлишок зволоження деревини. Але цвіль не применшує міцність дерев'яної будови. А ось гниль (трутові гриби) руйнує дерево і робить його для експлуатації вже непридатним.
3
З комах найбільше варто побоюватися жука-древоточца, будинкового вусаня, шахтного деревного жука. Більшість з шкідливих грибів розмножується при помірній температурі і зайвої вологості повітря. Такі умови створюються в приміщеннях, де не передбачено провітрювання. Тому при розробці проекту будинку приділяйте велику увагу системі вентиляції.
4
Обробіть всі дерев'яні конструкції якісним антисептиком. Саме він захистить деревину від грибів і комах і навіть "вилікує" вже уражені стіни.
5
Захист деревини може бути активною або пасивною. Пасивний захист - це правильний вибір порід деревини, враховуючи природні умови, і попередня просочення дерев'яної будови синтетичними смолами. Активний захист - це просочення вологостійкими спеціальними просочувальними складами, антипіренами, антисептиками, лакофарбовими покриттями. При виборі антисептика уважно прочитайте інструкцію. На жаль, універсальних антисептиків немає. Одні добре справляються з цвіллю, інші - з домовиком грибком, шкідниками. Тому при виборі засобу проконсультуйтеся у фахівців.