Як вибрати твердопаливний котел.

Найважливішим показником при виборі опалювального котла є недорогий вид палива і потужність, яка необхідна для опалення житла. Найекономічнішим є твердопаливний котел . Він обходиться без газу, електроенергії та рідкого палива. Йому достатньо дров або вугілля. Твердопаливний котел зовні порівняємо зі звичайною піччю, але набагато економічніше. Такий прилад може використовуватися і в якості запасного котла і обігріє приміщення в самі морозні дні.
Інструкція
1
В магазинах, що спеціалізуються на продажу опалювального обладнання можна підібрати котел , що працює на твердому паливі. Завдяки сучасним технологіям в роздрібній мережі присутній широкий спектр твердопаливних котлів. За класифікацією вони діляться на класичні і газогенераторні (піролізні). Перед тим як зупинити свій вибір на тому чи іншому виробі розрахуйте ту потужність, яка вам необхідна для обігріву приміщення.
2
не орієнтуйтеся на певну площу опалювального будівлі. Зрозуміло котли по характеристиці задані на означений метраж, але завжди існує невелика похибка. У випадку з котлами на твердому паливі плюс-мінус десять градусів-не проблема. Таким чином, не кожен котел підійде будь-якому будинку.
3
Не купуйте котел , який за потужністю розрахований на одну площу, а ваша в два рази більше. У цьому випадку обладнання вийде з ладу передчасно, так як вам доведеться вичавлювати з нього максимум. Про економію говорити в цьому випадку не доводиться.
4
До зниження довговічності призведе і та обставина якщо ви купите котел з запасом. Такий котел спалює тільки половину палива, решта осяде у вигляді смоли-конденсату в димоході.
5
Визначтеся з моделлю котла на твердому паливі. Перевагу віддайте котлу із захисним кожухом, з функцією тривалого горіння і варильною поверхнею, якщо він буде встановлений на кухні.
6
Теплообмінники зроблені з чавуну більш довговічні і мають велику теплоємність Вибирайте тип котла, який споживає той вид палива, який більш доступний вам. Зупиніть свій вибір на котлі з чавунним теплообмінником.
7
Для економії часу і палива виберіть газогенераторний твердопаливний котел . Такий котел забезпечить максимальну потужність і термін служби. Він більш екологічний. Його треба менше чистити. В таких котлах подача палива відбувається автоматично. Пелети (паливо для піролізних котлів) продаються в упаковках, що являє собою економічну вигоду для зберігання і транспортування. Однак газогенераторний (піролізний) котел значно дорожче класичного котла.
8
Вибір зупиніть на тій моделі котла на твердому паливі, який більш відповідає площі вашого приміщення, доступності палива за ціною і ви напевно порадієте своєму придбання.
Корисна порада
Паливом для котла може бути все, що може згоріти в звичайній печі: дрова, вугілля, стружка, спеціалізовані брикети (пелети) .Стальной твердопаливний котел просто необхідний в якості резервного джерела, якщо у вашому місці проживання бувають випадки перебою газу або електроенергії.