Як черенковать виноград.

Якщо вам сподобався виноград , який вирощують ваші сусіди або знайомі, не поспішайте йти в магазин і купувати такий же сорт, адже його можна отримати за допомогою живцювання. Такий виноград зберігає в собі сортові ознаки материнської рослини і крім того, починає рано плодоносити.
Інструкція
1
Срежьте наприкінці серпня верхівку лози, стежачи за тим, щоб кожен держак був не менше 30 см в довжину і товщиною не більше 6 мм. Вирийте неглибоку траншею, засипте її піском і помістіть живці на зберігання.
2
На початку березня дістаньте живці зі сховища і помістіть в яскраво-рожевий розчин марганцівки для дезінфекції. Після цього промийте їх під проточною холодною водою.
3
Оновлення зрізи живців: нижче крайньої нирки на 1-2 см, вище верхньої - на 2-4 см. Зріз повинен бути внизу прямий, а вгорі косою. Оченята знизу можна залишити.
4
Замочите живці на 48 годин у холодній воді і додайте мікродозу стимуляторів (сік алое, натуральний квітковий мед) з розрахунку одна столова ложка на відро води. Верхній зріз живця замажте парафіном.
5
Вимочені живці висадіть в контейнери для вкорінення. Можна використовувати великі картонні пакети з-під соку. Грунт повинен бути легким родючим, з великою кількістю органічних добрив. Краще використовувати пісок, землю і перегній в рівних частках. Насипте на дно пакета грунт, поставте в нього держак і зверху все засипте землею, залишивши стирчати держак на 10-15 см.
6
Виставите живці на підвіконня, виключаючи попадання прямих сонячних променів, а зверху накрийте поліетиленовою плівкою. Чим вище буде температура, тим швидше з пазухи листа розвинеться Пасинкова втечу.
7
Поливайте саджанці часто, але потроху, стежачи за тим, щоб не утворювалася зайва вода.
8
До кінця квітня починайте загартовувати живці, поступово привчаючи до зовнішнього середовища. Для цього піднімайте на короткий час плівку, з кожним днем збільшуючи проміжок часу.
9
Укоренение живців триває до середини травня, після цього саджанці висаджуються на постійне місце у відкритий грунт. Виймайте саджанці з контейнера дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bwyIrWAvEyE