Як підібрати спининг.

В арсеналі завзятого рибалки є різноманітний асортимент снастей і премудрих приманок. Досвідчений спінінгіст знає, що для лову певного сімейства риб використовується свій метод проводки, який повинен поєднуватися з насадженої приманкою конкретного типу та ваги. Лов спінінгом принесе задоволення, а садок наповниться багатим і різноманітним уловом, якщо в оснащенні рибалки є кілька правильно підібраних спінінгових снастей.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - пропускні кільця;
  • - котушка;
  • - волосінь.
Інструкція
1
Купуючи спінінг, в першу чергу зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено вудилище. Бамбукові та металеві спінінгові вудилища здадуться важкуватими і малоупругий. Щоб позбутися від цієї проблеми існує альтернативна можливість - підібрати спінінг із стеклопластіковим вудилищем, яке відрізняється гнучкістю, легкістю і міцністю. Спінінг із стеклопластіковим вудилищем доступний і за ціною. Вудилище з вуглепластика (або карбону) поєднує в собі дуже маленьку вагу і хорошу міцність при вигині. На жаль, знаряддя рибного лову з вуглепластиковим вудилищем не витримує точкових ударів об тверді предмети. При акуратному зверненні цей спінінг стане прекрасним помічником у полюванні на крупну рибу. Складний технологічний процес виготовлення і висока вартість вуглепластика відбивається на ціні виробу.
2
Визначившись з вудилищем, загострити увагу на такому значимому моменті як тест спінінга. Нижня межа тесту показує, при якому мінімальному вазі насадки спінінг буде чітко реагувати на різні види закидання. Верхня межа тесту вказує на максимально-розрахований межа ваги приманки, збільшення якого може призвести до перевантаження вудилища і поломки виробу. Разом з тестом вказується клас вудилища: легкий, середній або важкий.
3
Строй спінінга є важливим показником, який вказує на прогин вудилища. Якщо у вудлища помітно згинається і миттєво повертається назад тільки вершинка, то це спінінг з швидким ладом. Якщо вудилище прогинається по параболі від вершинки до комеля, то у такого спінінга повільний лад. Віддавайте перевагу вудлищу з таким ладом, який підходить використовуваної техніки закидання і методу лову. При короткому замаху з різким занедбаністю, виберете вудилище з швидким ладом. Для широкого і плавного розмаху підійде спінінг з повільним ладом.
4
Краще вибрати спінінг з ручкою, яка виготовлена з коркового натурального матеріалу. На відміну від штучної ручки вона має низьку теплопровідність, не електризується і не ковзає. Прагніть придбати спінінг з жорсткими пропускними кільцями маленького ваги. Діаметр кілець впливає на дальність закидання, а кількість і правильний розподіл кілець на вудлище, відповідають за рівномірний перенесення навантаження на вудлище. Кільця бувають хромованими або карбідо-кремнієвими. Останні досить крихкі.
5
Спінінг вважається повністю укомплектованим, коли забезпечений котушкою і жилкою. Дальній кидок і управління волосінню легше здійснювати спінінгом з безінерційною котушкою. Вона дозволяє використовувати приманку маленького ваги. Інерційна котушка відрізняється простою конструкцією. За ціною вона дешевша безінерційної котушки. Спінінг, обладнаний інерційною котушкою, не вимагає особливих зусиль при підтягуванні великої рибини з води. Підбирайте волосінь такої товщини, еластичності і міцності, щоб її застосування в конструкції спінінга не зменшило забезпечується іншими компонентами ефект, спрямований на вдалу рибалку. Підбір спінінга - це безмежний творчий процес, який ґрунтується на теоретичних знаннях, підкріплених досвідом рибної ловлі.
Зверніть увагу
Умови експериментів для виведення показань тесту відрізняються від природного риболовлі, тому не завжди збігаються з заявленими значеннями.
Корисна порада
Строй хлиста можна дізнатися на стадії підбору спінінга. Потягніть вудилище за вершинку і подивіться, як воно прогинається і з якою швидкістю повертається у вихідне положення.
Риболовля є дуже різнобічним хобі, адже стільки способів лову і снастей можна змінити в гонитві за великими трофеями, вивчаючи звички риби та їх переваги. Наприклад, для того, щоб ловити хижих риб, потрібно освоїти спиннинговую ловлю.
Вам знадобиться
  • Магазин зі снастями
Інструкція
1
На самому початку перед вибором спінінга потрібно визначитися з багатьма характеристиками вудлища, починаючи від довжини, і закінчуючи фірмою, що випускає спінінги. Від цих факторів залежить вартість виробу. Фірм, що випускають рибальські снасті, дуже багато. Наприклад: Shimano, Daiwa, Talon, Banax, G.Loomis, St. Croix, Lamiglas, Ryobi та багато інших. У таких фірм існують дорогі снасті для професіоналів, але на самому початку освоєння лову на спінінг не варто купувати ці моделі. Щоб зрозуміти принципи лову спінінгом цілком підійде звичайне вудлище зі склопластику.
2
Потім визначаємося з довжиною спінінга. Зазвичай довжина спінінга становить 2-3 метри. Вчитися краще всього на універсальному варіанті довжиною 2,5 метра. Якщо ж у вашій доступності є велика водойма, і ви плануєте ловити з берега, варто придбати ще й триметрове вудилище. Але слід враховувати, що довгі вудлища не підійдуть для лову з човна.
3
Після цього потрібно вибрати тест вудилища. Клас тесту змінюється в прямій залежності від ваги приманки, якою планують ловити. Наприклад: надлегкий (від 0 г), легкий (до 15 г), середній (до 40 г), важкий (понад 40 г). Тому враховуйте це і не оснащуються вудилище важкими приманками, це може зіпсувати ваш спінінг.
4
Після покупки вудилища потрібно підібрати котушку до нього. Котушки бувають безінерційні, інерційні та мультиплікаторні (різновид інерційних). Найпростішими в експлуатації є безінерційні котушки.
5
Залишилося тільки докупити приманок для риболовлі, а потім їхати за трофеями.
Корисна порада
При покупці котушки беріть з собою вудилище, щоб котушка максимально підійшла до вашого спінінгу.