Як рекламувати книгу.

Ви написали книгу і видали її за свій рахунок або за рахунок видавця, але не знаєте, як привернути до неї увагу? Книги, як і будь-який товар, теж потребують реклами. Рекламні акції залежать, насамперед, від вашого бюджету: можна укласти договір з відомим магазином на її просування, а можна діяти своїми силами, через спільноти любителів читання книг відповідного жанру.
Інструкція
1
Якщо бюджет дозволяє, ви можете домовитися з відомою мережею книгарень або навіть з видавництвом про просування книги. Витрати в такому випадку вас чекають чималі, проте таким чином книга потрапить на полицю бестселерів в будь-якому магазині, про неї писатимуть розважальні видання.
2
Менш витратний спосіб - замовлення рецензії з наступною її публікацією у відомих виданнях та інтернеті. Вибір видання буде залежати від жанру книги. Вам належить знайти літературного критика (краще відомого), який напише позитивну і цікаву рецензію про вашу книгу.
3
Якщо бюджет на рекламу книги мінімальний, вам доведеться обходитися своїми силами. Це означає, що необхідно буде створити сайт, на якому буде викладена частина книги, інформація про неї. Просувати сайт найкраще через спільноти користувачів, яким цікаві такі книги, як ваша. Наприклад, якщо ви написали роман у жанрі "фентезі", слід звернутися в спільноти любителів фантастики та рольових ігор.
4
Напевно у користувачів подібних спільнот існують свої заходи, ярмарки, збори в певних місцях. Все це - можливості для реклами книги. Зав'язавши хоча б невелику кількість зв'язків в співтоваристві, спробуйте влаштувати вечір обговорення своєї книги (найкраще це робити разом з іншими авторами того ж жанру). Таку зустріч можна провести в кафе або домовитися з книжковим магазином. В деяких з них такі заходи проходять регулярно.
5
Не забувайте про "сарафанне радіо" - один з кращих способів реклами будь-якого товару. Якщо книга сподобалася вашим знайомим, вони напевно дадуть її почитати іншим знайомим або хоча б розкажуть про неї. Таким чином, кількість ваших читачів буде збільшуватися. Тому не соромтеся розповідати знайомим про те, що ви пишете книги і пропонувати ознайомитися з ними, почитати, покритикувати.
Для кожного учасника вихід друком його твори - знаменна подія. І, звичайно, завжди хочеться, щоб книгу помітили і прочитали якомога більшу кількість людей. На жаль, для того, щоб ваш твір знайшло своїх шанувальників, однією лише публікації недостатньо. Однак видавництва сьогодні далеко не завжди беруть на себе організацію рекламної кампанії. В цьому випадку завдання просування книги в чому лягає на плечі автора.
Інструкція
1
Якщо ви початківець автор, то ще до виходу вашої першої книги з друкарні, обов'язково поцікавтеся у свого редактора, які дії видавництво має намір вживати для просування вашого твору. Як правило, якщо ви не належите до категорії маститих письменників, ніякої особливої рекламної кампанії проводитися не буде. Тому вам самому доведеться подбати, щоб читацьке спільнота дізналася про вашу книгу.
2
Перш за все, постарайтеся оповістити про свій дебют якомога ширшу аудиторію. Хорошими інструментами для цього можуть стати преса та інтернет. Обов'язково заведіть власний блог (мережевий щоденник) і регулярно публікуйте там інформацію про вашу творчій роботі. У тому ж щоденнику час від часу викладайте невеликі фрагменти з вашої книги. Це завжди приваблює увагу читачів і викликає їх інтерес.
3
Також, якщо у вас ще немає акаунтів в соціальних мережах, таких як Вконтакте і FaceBook, зареєструйте їх. Потім знайдіть профільні групи для письменників і вступите в них. Не ігноруйте спеціалізовані літературні та письменницькі форуми. Приміром, форум видавництва «Ексмо» (http://forum.eksmo.ru/).
4
Постарайтеся завести контакти з вже відбулися письменниками і отримати їх відгук на підготовлювану або вже вийшла книгу . Чим більше згадок про вас буде в мережі, тим краще для вашої публікації.
5
Крім поширення інформації в інтернеті, обов'язково постарайтеся домогтися згадки про себе і своїй книзі в паперовій пресі. Якщо вам запропонували дати інтерв'ю, ніколи не відмовляйтеся, навіть якщо мова йде про маловідомий виданні. Однак перед тим як зустрічатися з журналістами, обов'язково досконально продумайте свій образ. Пам'ятайте, що кожна ваша поява на публіці, кожен вислів буде працювати або на ваш імідж, або проти нього.
6
Постарайтеся домовитися у видавництві, щоб вам допомогли організувати зустріч з читачами або автографсесії. Таким чином ви не тільки залучите додаткову увагу до своєї книги, а й зможете оцінити вашу потенційну цільову аудиторію, поспілкуватися з читачами особисто.
7
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні певної фінансової свободою, найміть професійного PR-агента або зверніться в спеціалізоване агентство. У той же час не перекладайте всю відповідальність за успішне просування вашої книги на професійного піарника. Обов'язково з'ясовуйте у нього, в яких ЗМІ і як часто він зможе домогтися публікації про вас. Проконсультуйтеся з вашим PR-агентом щодо вашого іміджу, подумайте разом з ним, як його можна зробити більш привабливим.
8
Рекламуючи свою книгу , не намагайтеся домагатися тільки позитивних відгуків, не вступайте в публічні конфлікти з колегами або читачами. Ваше завдання - здобути популярність, а не скандальність. У будь-якому спілкуванні завжди намагайтеся дотримуватися коректності та гідність.