Як під'єднати жорсткий диск до комп'ютера. Як під'єднати hdd до ноутбука.

Додатковий жорсткий диск - дуже потрібна річ. Зараз продається і доступно в мережі величезна кількість цікавих файлів - фільмів, навчальних курсів, музики і пр. Якщо все це зберігати в комп'ютері, то стандартного жорсткого диск а, яким би ємним він не був, буде не вистачати . Тому має сенс скористатися зовнішнім жорстким диск ом. Для ноутбуків альтернативи таким диск ам взагалі немає (принаймні, для новачка), тому нижче буде розглянуто підключення саме переносних жорстких диск ів.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер (ноутбук) під керуванням операційної системи Windows;
  • - зовнішній жорсткий диск форм-фактора 2.5 ";
  • - IDE/ATAPI-USB конвертер.
Інструкція
1
Якщо зовнішній жорсткий диск має інтерфейс USB, то складнощів з підключенням зазвичай не виникає: складність підключення такого пристрою не вище складності підключення звичайної флешки. Ситуація, коли потрібно підключити зовнішнє IDE-пристрій менш тривіальна, особливо якщо підключити потрібно максимально швидко.
2
Для цієї мети компанією Data Storage випускається спеціальний пристрій - IDE/ATAPI-USB конвертер. Він дозволяє легко вирішити проблему з підключенням такого роду пристроїв.
3
Для під'єднання жорсткого диск а форм-фактора 2.5 "до комп'ютера просто підключіть конвертор до жорсткого диск у, а потім до USB -Порт системного блоку або ноутбука. Для орієнтування при приєднанні кабелів скористайтеся стилізованої схемою підключення, що знаходиться на лицьовій стороні конвертора.
4
Після того як ви підключите жорсткий диск в USB-порт, операційна система відразу його виявить як новий диск овий накопичувач і в Windows з'явиться новий диск . На конверторе буде блимати світлодіод, який вказує на те, що йде процес передачі даних.
5
Якщо ви використовуєте версію Windows молодше XP, наприклад 98 або 2000, вам може знадобитися диск з драйверами. Він іде в комплекті.
6
Після установки жорсткого диск а в системі з ним можна проводити всі стандартні операції, а саме: форматування, розбиття на розділи, копіювання, видалення і переміщення файлів і пр. Також з зовнішнього HDD можна завантажувати операційну систему, тільки майте на увазі, що в цьому випадку BIOS повинна підтримувати таку функцію.
Корисна порада
Зовнішній жорсткий диск хоч і дорожче внутрішнього, але помітно надійніше, так як спеціально розроблявся як мобільний пристрій для переносу інформації. Крім того, він значно простіше в підключенні, що теж важливо для початківця пользователя.Следует відзначити, що підключення 3.5-дюймових пристроїв таке ж, тільки необхідно користуватися перехідником і підключати зовнішнє живлення накопичувача.
Для підключення до комп'ютера в якості другого жорсткого диска зовнішнього пристрою, призначеного для роботи через USB-порт, достатньо тільки підключати провід відповідні роз'єми на корпусах обох пристроїв. Складніший процес установки стаціонарного жорсткого диска в якості другого основного накопичувача в системному блоці комп'ютера. Нижче описана послідовність дій саме для цього варіанта.
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи, вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель. Розташуйте системний блок таким чином, щоб мати вільний доступ до обох його бічних поверхнях.
2
Зніміть обидві бічні панелі. Як правило, для цього достатньо відкрутити по два гвинтика, що з'єднують їх із задньою панеллю, а потім зрушити сантиметрів на 5 назад і прибрати куди-небудь не дуже далеко.
3
Встановіть новий жорсткий диск в один з вільних слотів в корпусі. Робіть це акуратно, щоб не від'єднати випадково проводів, яких усередині корпусу є з надлишком. Роз'єми для підключення живлення і шини даних повинні бути з боку материнської плати, а закріплюється жорсткий диск чотирма гвинтиками - по два з кожного боку корпусу системного блоку. Як зразок розміщення та закріплення використовуйте вже встановлений вінчестер.
4
З'єднайте кабелем живлення і кабелем даних («шлейфом») новий жорсткий диск і материнську плату. Ці дроти розрізняються залежно від типу встановлюваного вінчестера (IDE або SATA), але в будь-якому разі їх роз'єми мають несиметричну форму і вставити коннектори можливо тільки одним способом, тому помилитися ви не зможете. Знайти потрібні слоти на материнській платі вам допоможе вже встановлений жорсткий диск - шукані роз'єми повинні розташовуватися поруч з тими, які використані для його підключення. На корпусах вінчестерів, що використовують шину IDE, є перемички, за допомогою які встановлюється ієрархія встановлених в комп'ютер дисків - один з них повинен бути позначений як первинний, а всі інші - як вторинні. Однак у більшості випадків використовувати їх немає необхідності, так як BIOS здатний сам розібратися в конфігурації пристроїв при встановлених за замовчуванням перемичках.
5
Переконайтеся, що ви нічого не порушили всередині корпусу системного блоку в процесі установки і не забули в ньому інструментів. Не поспішайте закривати корпус - варто спочатку перевірити результат виконаної операції. Підключіть всі необхідні дроти, останнім з яких повинен стати мережевий кабель. Потім увімкніть комп'ютер і зайдіть в настройки BIOS, щоб переконатися, що він зміг впізнати новий пристрій. Після цього вимкніть комп'ютер і встановіть на місце бічні поверхні системного блоку.