Як дізнатися маску підмережі. Як дізнатися Яка у мене підмережа.

При налаштуванні мережі завжди потрібно точно вказувати певні параметри: ip адресу, маску підмережі, основний шлюз. Багато користувачів, в перший раз налаштовують мережу, не знають, як дізнатися ці параметри і куди їх записувати.
Інструкція
1
Маску підмережі можна дізнатися, подивившись настройки мережевого підключення. Заходимо в меню пуск на панелі інструментів. Знаходимо вкладку настройка, вибираємо мережеві підключення. Перед нами з'являється вікно мережевих підключень. Якщо у вас є мережеві підключення, то в цьому вікні вони повинні відображатися. Якщо вікно порожнє, то потрібно встановити з'єднання з мережею. Зараз розглядаємо варіант, коли у вас вже все створене.
2
Правою кнопкою миші клікаємо на значок мережевого підключення. У меню, вибираємо пункт "властивості".
3
З'являється вікно «властивості». Знаходимо вікно з назвою «компоненти використовувані при підключенні».
4
Рухаємо повзунок вікна вниз, знаходимо пункт: «Протокол інтернету (TCP/IP)». Кількома лівої кнопкою миші по цьому пункту. Трохи нижче ставати активної кнопка «властивості».
5
Натискаємо на цю кнопку, з'явиться вікно «Властивості: Протокол інтернету (TCP/IP)». Де ви побачите IP адреса вашого комп'ютера і маску під мережі. Як правило, значення маски завжди однаково: 255.255.255.0.
6
Якщо ви в перший раз налаштовуєте мережеве підключення, то в вікні «Властивості: Протокол інтернету (TCP/IP)», після того як ви прописали IP адреса, клікніть лівою кнопкою миші в поле маска підмережі і значення 255.255.255.0 з'являється автоматично.
При перебудові локальної мережі чи об'єднанні кількох мереж в одну необхідно міняти значення деяких параметрів. Краще робити це самостійно, а не сподіватися на автоматичні зміни налаштувань.
Інструкція
1
Для об'єднання декількох локальних мереж необхідно з'єднати між собою мережеві концентратори або маршрутизатори, що входять до складу кожної з них. Здійсніть цю операцію. Пам'ятайте про те, що категорично забороняється з'єднувати мережеві пристрої кільцевим способом.
2
В принципі, отримати доступ до будь-якого комп'ютера, що входить до складу вийшла мережі, можна без здійснення додаткових налаштувань. Проблеми можуть виникнути лише в тому випадку, коли вам необхідно створити загальні мережеві ресурси або встановити загальнодоступний принтер. Для запобігання появи внутрішньомережевих помилок налаштуйте параметри мережевих адаптерів.
3
Якщо комп'ютери одне з мереж до об'єднання отримували доступ до інтернету, то слід налаштувати залишилися пристрою. Відкрийте центр управління мережами і загальним доступом.
4
Виберіть меню «Зміна параметрів адаптера». Клікніть правою кнопкою миші по мережевому підключенню, освіченій нової локальної мережею, і перейдіть в його властивості.
5
Виберіть пункт «Протокол Інтернету версії TCP/IPv4». Активуйте пункт «Використовувати наступний IP-адреса». В перше поле введіть IP, який буде збігатися з адресами комп'ютерів головної мережі трьома першими сегментами. Природно, не слід вказувати значення четвертого сегмента, яке вже використовується іншим пристроєм.
6
Натисніть клавішу Tab. Система автоматично видасть маску підмережі для даного мережевого адаптера. Якщо вам необхідно використовувати інше значення, то змініть його самостійно. При необхідності, вкажіть значення основного шлюзу і DSN-сервера. Зазвичай ці поля заповнюють в тому випадку, якщо необхідно забезпечити даному пристрою доступ до інтернету.
7
Повторіть алгоритм налаштувань мережевого адаптера на всіх інших комп'ютерах. Щоразу вводите однакове значення маски підмережі і різні IP-адреси для пристроїв.