Як зшити хрестинну сорочку. Хрестинна сорочка своїми руками.

Водохреще - це священне таїнство, яке стає першим кроком на шляху нового етапу в житті людини. Тому все повинно відповідати випадку, а одяг особливо. І найкраще зробити хрестинну сорочку своїми руками. Використовуйте для пошиття тонку натуральну тканину - батист, ситець або бязь.
Вам знадобиться
  • 1) Основна тканина шириною від 1 до 1,20 м і довжиною від 60 см (залежно від розмірів дитини).
  • 2) Атласна стрічка - 8 м.
  • 3) Симетричне мереживо - 8 м.
Інструкція
1
Крім основного матеріалу підготуйте тонку атласну стрічку і мереживо шириною два з половиною сантиметра і довжиною приблизно вісім метрів. Це стане в нагоді вам для прикраси сорочки. Колір стрічки підберіть залежно від статі дитини, можна блакитний, можна рожевий або нейтральний - білий.
2
Оскільки сорочка з запахом на спині буде набагато зручніше іншого варіанту, то зробіть спинку з двох деталей з припуском на запах 5-6 сантиметрів.
3
Намітьте середину переду і пришити по цій лінії мереживо від горловини до самого низу. Потім накладіть на мереживо атласну стрічку і пристрочите з обох сторін.
4
Залишилося мереживо розріжте навпіл, щоб воно стало більш вузьким, і пристрочите спереду, відступивши від вже пришитою стрічки по обидві його сторони 0,7 см. Пристрочите мереживо також по низу, роблячи невелику збірку.
5
З'єднайте поличку по плечових зрізах. Обробіть шви на оверлок. Накладіть на шви мереживо і зверху настрочити атласну стрічку. Злегка роблячи збірки, пришийте мереживо і на низ рукавів, також прикрашаючи зверху стрічкою. Прострочіть бокові шви, залишивши з одного боку невеликий проріз в районі пояса (для стрічки-зав'язки), і обмітайте всю сорочку вкруговую. Горловину окантуйте косою Бейко.
6
Задні половинки обробіть з підгинанням в місці запаху і пришити дві стрічечки на рівні залишеної прорізи.
7
Зліва на грудях нашейте з стрічечки невеликий хрестик.
8
Візьміть готовий білий чепчик і прикрасьте його відповідно до сорочкою. Нашейте по краях мереживо з стрічкою. Можна настрочити тільки стрічечку в два ряди від чола до потилиці. І у вас вже вийде не просто сорочка для хрещення, але цілий костюмчик, який стане прикрасою для приймаючого хрещення дитини, і потім буде нагадувати йому про цю важливу подію в його житті.
Хрестини дитини здавна є важливим обрядом і священним таїнством, яке відзначається в колі найближчих і рідних людей. Навколо хрестин існує безліч звичаїв, правил і традицій, деякі з яких давно втрачені, проте їх більшість збереглося донині.

Підготовка до хрестин

Підготовка до хрещення дитини є відповідальним процесом, в ході якого необхідно дотримуватися певні традиції і правила. Готуватися до таїнства повинні як батьки малюка, так і його майбутні хрещені. Щоб дитина був прийнятий в лоно Церкви, достатньо одного хресного батька для хлопчика чи хрещеної матері для дівчинки. До вибору хресних батьків необхідно підходити з максимальною серйозністю, оскільки вони будуть дбати про хрещеника нарівні з його рідними батьками.
Вважається, що саме хресні батько і мати відповідають за духовне виховання малюка і його християнське дорослішання.
Зазвичай цей обряд прийнято проводити в період з 8-го по 40-ий день життя немовляти, якого збираються хрестити, адже саме в цей час він вступає під захист Господа і очищається від первородного гріха. В давнину цей період обумовлювався ранньої смертністю маленьких дітей від хвороб, а нехрещений дитина за повір'ям був приречений на погибель своєї душі. Вибравши хресних батьків, потрібно визначитися з місцем та датою проведення хрестин. Хрещення можна провести в будь-якій церкві, відповідної релігії батьків, однак для цього потрібно заздалегідь домовитися з її священиком. При виборі церкви бажано керуватися своїми особистими відчуттями від місця і батюшки. Якщо все влаштовує, священик дасть докладні інструкції з підготовки до обряду і відповість на всі хвилюючі питання.

Хрестини

Усі присутні на обряді хрещення повинні виглядати відповідним чином: жінкам потрібно покрити голову хусткою і надіти спідницю середньої довжини, а чоловікам - костюм або іншу доречну в церкви одяг. Всі учасники хрещення повинні мати на собі натільний хрестик. Перед обрядом бажано уточнити, чи дозволено в церкві фото- і відеозйомка цієї знаменної події, оскільки не всі священнослужителі схвалюють подібне втручання в настільки інтимне дійство.
Оскільки хрестик з моменту хрещення повинен постійно бути на тілі дитини, при його виборі потрібно враховувати розміри і матеріал цього церковного атрибуту.
Одяг для хрещення малюка повинна бути світлою і зручною. Якнайкраще для цього обряду підходять спеціальні хрестильні сорочечки та рушники. Їх часто залишають на пам'ять, оскільки існує повір'я, що вони можуть полегшити стан хворої дитини, якого потрібно обтерти вологим хрестильним рушником.