Як скласти резюме на вакансію.

Резюме - це візитна картка, яка знайомить роботодавця з майбутнім співробітником. Саме цей документ відіграє важливу роль у пошуку роботи. Резюме має бути складено так, щоб керівник вивчив його і вигукнув: «Саме цю людину я хочу бачити на посаді!»
Інструкція
1
Перш ніж приступати до написання резюме, уявіть себе керівником організації. Яким ви бачите співробітника на цій посаді? Постарайтеся виділити в собі ті якості і показати досягнення, які важливі саме для цієї роботи. Але не варто вигадувати і приписувати собі помилкові, адже в майбутньому це розкриється.
2
Посада в резюме необхідно вказати чітко, тобто саме ту, на яку ви претендуєте, наприклад, якщо ви прийшли на співбесіду на посаду бухгалтера, в резюме не повинно стояти «економіст». Також дуже важливо ознайомитися з усіма вимогами наймача і по максимуму скласти резюме близько до них. Чим більше у вас збіг, тим вищі шанси на успіх.
3
Далі необхідно вказати попередні місця роботи, причому вказувати їх потрібно в хронологічному порядку, починаючи з останнього. Освіта пишеться за таким же порядком, в цьому розділі необхідно вказати року навчання, сама назва навчального закладу, факультет і спеціальність. Якщо ви закінчували якісь курси, то це плюс, і їх слід також вписати.
4
При написанні резюме не варто вказувати зайву інформацію, цим ви тільки перезавантажте його. Досить вказати основні якості і досягнення. Але й маленький обсяг інформації може налякати роботодавця, адже це може бути причиною вашого непрофесіоналізму або ж показником ліні.
5
Не забудьте вказати і свої дані, а саме: прізвище, ім'я, по батькові та усі контактні телефони. Слідкуйте за грамотністю резюме, якщо ви думаєте, що наймач на це не дивиться, помиляєтеся. Якраз безграмотність і кидається в очі перш за все. Відлякати роботодавця може і велика кількість перерахованих хобі і захоплень. Краще зробіть акцент на особистих якостях, наприклад, можна вказати наявність прав.
6
Заповнюючи розділ про бажаної заробітної плати, уважно проаналізуйте і подумайте, так як «захмарна» сума може налякати вашого наймача, а надто низька - накликати на думку, що ви як професіонал ніякої, раз так низько оцінюєте свою працю. Виберіть «золоту середину».
7
Існують також деякі пункти, які ні в якому разі не можна вказувати, наприклад, не пишіть «іноземними мовами не володію». Це необхідно писати лише в тому випадку, якщо в шаблоні є такий пункт.
8
І пам'ятайте, що резюме повинно бути легкочитаємий.