Як в'язати скатертину.

Романтична ажурна скатертину здатна прикрасити будь-який стіл. Такі речі рукодільниці в'яжуть місяцями і навіть роками, вони передаються з покоління в покоління, але бавовняна пряха має властивість жовтіти з часом, та й іноді хочеться чогось нового, зробленого своїми руками, і що ви самі змогли б передати своїм дітям і онукам в спадщину.
Вам знадобиться
  • - бавовняні нитки;
  • - гачок № 1-1,25;
  • - схема для в'язання.
Інструкція
1
Для в'язання скатертини підійдуть тонкі бавовняні нитки будь-якого кольору. Чим тонше нитка, тим тонше вийде в'язане полотно. Отже, використовуйте х/б нитки № 10, «Ірис», «Сніжинка» або інші. Для в'язання виробів з тонких ниток підійде гачок № 1-1,25.
2
Для того щоб майбутня скатертину добре виглядала на вашому столі, виміряйте його довжину і ширину. Якщо ви хочете, щоб краї скатертини звисали, додайте до цих мірками від 10 до 20 сантиметрів.
3
Зв'яжіть зразки візерунків, щоб дізнатися, скільки елементів слід зв'язати. Зразок виперіть і висушіть в розправленому стані, так як після прання бавовняна пряжа може дати усадку. Порахуйте, скільки елементів потрібно буде зв'язати.
4
Змініть шаблон, залежно розміру початкового візерунка і розміру вашого зразка. Якщо ваша скатертину повинна бути більше, зазначеної на схемі, додайте ще кілька елементів. А якщо ваша скатертину менше, то слід прибрати кілька елементів схеми.
5
Зробіть ланцюжок з повітряних петель і в'яжіть по колу, роблячи необхідні прибавки. Слідкуйте за тим, щоб коло виходив рівним. За допомогою різних петель можна вив'язати практично будь-який візерунок.
6
Збільшуйте ряди в наступному порядку: пров'яжіть двічі в петлю попереднього ряду, повторіть це через петлю. У наступному ряду пров'язуйте по три петлі. Продовжуйте таким же чином, поки не зв'яжете серветку необхідного розміру.
7
В'язання скатертини дуже копітка і довгий заняття. Щоб полегшити собі заняття зв'яжіть кілька елементів, наприклад, кілька серветок, і з'єднайте їх між собою стовпчиками або елементами з повітряних ланцюжків. Крім того, таким чином, ви зможете зв'язати будь-яку вподобану вам скатертину , схема в'язання якої не підходить до розмірів вашого столу.
8
По краях готового виробу зв'яжіть ажурну окантовку, наприклад, оформіть його зубчиками або мереживо. Постеліть на стіл скатертину з тканини контрастного кольору, а поверх неї в'язану скатертину , так вона буде виглядати набагато красивіше і неодмінно прикрасить ваш інтер'єр.