Як переглянути файл iso. Як переглянути iso файл smart tv.

Як альтернатива закритим форматам файлів , призначеним для зберігання даних образів оптичних дисків, iso знайшов широку популярність в останні роки. Багато програм, що працюють з CD і DVD приводами, мають можливість створення iso-образів. У вигляді файлів формату iso часто поширюються дистрибутиви програмного забезпечення. Іноді виникає необхідність переглянути файл iso (точніше, його вміст), але під windows для цього потрібні спеціальні програми. В Linux же все набагато простіше.
Вам знадобиться
  • - дані облікового запису root в linux.
Інструкція
1
Авторизуйтесь на локальній машині зі своїми обліковими даними. В даний час в більшості інсталяцій linux при старті системи автоматично запускається графічна оболонка, яка пропонує зручне вікно логіна. Якщо цього не сталося, можна авторизуватися, ввівши свій логін і пароль у текстовій консолі, а потім запустити графічну систему за допомогою команди startx.
2
Знайдіть файл iso, вміст якого необхідно переглянути. Для цього зручно запустити який-небудь файлів ий менеджер. Враховуючи поширеність KDE, з великою ймовірністю на машині буде інстальований Krusader. Можна також скористатися Dolphin або запустити Midnight Commander. Перейдіть в папку з потрібним файлом. Запам'ятайте шлях до папки.
3
Створіть новий підкаталог, в який буде змонтований файл iso. Для створення каталогу також зручно використовувати файлів ий менеджер, хоча можна скористатися командою mkdir. Каталог може бути створений в директорії, для якої у вас є права на запис. Найпростіше створити необхідний підкаталог в своїй домашній директорії.
4
Запустіть емулятор консолі. Якщо робота ведеться в якій-небудь графічному середовищі, запустіть одну із встановлених програм-терміналів (Konsole, XTerm, ETerm, Gnome terminal, mrxvt, і т.д.). В іншому випадку нічого робити не треба.
5
Почніть сеанс з правами суперкористувача. В консолі введіть команду "su" і натисніть клавішу Enter. Введіть пароль користувача root. Натисніть Enter.
6
Змонтуйте iso-образ в каталог, створений на третьому кроці. В консолі виконайте команду види: "mount <путь_до_образа_isoпуть_до_каталога_монтирования> -o loop". Параметр <путь_до_образа_iso> повинен являти собою шлях до файлу образу, включаючи повне ім'я файлу. Обидва параметра <путь_до_образа_iso> і <путь_до_каталога_монтирования> можуть бути як абсолютними, так і відносними шляхами. Натисніть в консолі клавішу Enter.
7
Перегляньте вміст файлу iso. Перейдіть в каталог, створений на третьому кроці. У ньому буде представлена вся структура каталогів з файлами, що міститься в образі.
Зверніть увагу
Якщо фізичний доступ до комп'ютера може мати хтось крім вас, завершите сеанс суперкористувача одразу після здійснення операції монтування, виконавши команду exit.
Корисна порада
Якщо вміст файлу iso необхідно часто використовувати, додайте його в список автомонтірованіе, внісши необхідні зміни в файл/etc/fstab.