Як зберігати ліки.

Багато людей навіть не замислюються, де і як правильно слід зберігати лікарські препарати. Розміщення домашньої аптечки не менш важливо, ніж її вміст. При невірному зберіганні ліки можуть стати марними, а нерідко і шкідливими для людського організму, особливо коли мова йде про маленьку дитину. Тому до даного питання необхідно поставитися з найбільшою відповідальністю, вивчити свій будинок і знайти більш підходяще місце для аптечки.
Інструкція
1
Одним з головних критеріїв правильного зберігання медичних засобів вважається наявність сухого і темного місця. Лікарські препарати здатні руйнуватися під впливом сонячного світла, вони гігроскопічні і легко намокають. Тому не тримайте їх у ванній або будь-якому іншому приміщенні (веранді на дачі), яким властивий нестабільний рівень влажності.Очень важливо уникати контакту ліків з відкритим повітрям. В цьому випадку можливе випаровування засобів, а також їх реакція з киснем. Таким чином, флакони щільно закривайте, а таблетки зберігайте в закритій заводській упаковці.
2
Важливим вважається наявність оптимальної температури в приміщенні. Більшість препаратів (таблетки, аерозолі) розраховані на утримання при середній кімнатної температури. Однак, якщо інструкція передбачає особливі умови, наприклад, сухе і прохолодне місце, кошти можна покласти в холодильник. До них відносяться частіше мазі, пластирі, пігулки або свічки. Ніколи не кладіть медикаменти на спеку або мороз.
3
Особливу роль при зберіганні грає поділ ліків для внутрішнього і зовнішнього споживання. Тримайте їх у різних пакетах або ставте на різні полички. Такі засоби, як йод, зеленка і перекис водню зберігайте в герметичній, щільно закритою кришкою, тарі.
4
Бажано, щоб в потрібну хвилину пошук необхідного препарату не доставляв вам великої праці. Краще згрупувати всі ліки за призначенням. Підпишіть на кожній упаковці стисло список захворювань, при яких даний препарат можна використовувати. Це буде вагомою допомогою і для інших членів родини. Завжди тримайте небезпечні лікарські засоби окремо від інших, а краще прибрати їх з очей і зовсім. Це особливо стосується сімей, де присутні діти, психічно хворі або люди похилого віку зі слабким зором.
5
Ретельно стежте за терміном придатності медикаментів. Зазвичай більшість коштів, при наявності правильного зберігання, мають достатньо тривалі його терміни, від 2 до 5 років. Що стосується водних настоїв, мікстур і відварів, виготовлених в аптеках, вони є придатними на протязі 2-3 днів при вмісті в приміщенні при кімнатній температурі.
Зверніть увагу
Ніколи не вживайте прострочені ліки. Наслідки їх застосування можуть бути абсолютно непередбачуваними. Тому, раз на кілька місяців проводите в домашній аптечці ревізію медикаментів. Всі непотрібні кошти викинете у відро для сміття, попередньо звільнивши їх від упаковки і загорнувши в папір. Не виливайте і не викидайте ліки в каналізацію.Такая ревізія допоможе вам не тільки позбутися від небезпечних медикаментів, а й дасть можливість побачити, які препарати пора б вже прикупити.