Як розшифрувати ГОСТ. Розшифровка слова гост.

Слово ГОСТ в нашій свідомості чітко асоціюється з поняттям «якість». При цьому мало хто знає, що з 2002 року в Російській Федерації дотримання вимог ГОСТ ов у виробництві не є обов'язковим. Сучасна система стандартизації заснована на технічних регламентах, а й ГОСТ и ніхто не відміняв.
Інструкція
1
Зверніть увагу на написання. Просто ГОСТ - Державний Стандарт (Державний Загальносоюзний стандарт) - це стандарт, прийнятий ще в СРСР, в часи, коли обов'язкової стандартизації підлягало все. Багато з них продовжують діяти досі, пройшовши лише невелику доопрацювання. ГОСТ Р - державний стандарт Російської Федерації. Наступна за цими літерами послідовність цифр позначає: ХХХХХ-ХХ - номер реєстрації та рік прийняття стандарту, ХХХХ.ХХ-ХХ - номер реєстрації, група об'єкта стандартизації і рік реєстрації, ХХХХ.ХХ.ХХ ... -ХХ - номер системи стандартів, класи, підкласи і рік затвердження стандарту.
2
Ознайомтеся зі змістом цікавить вас ГОСТ а у Федеральному агентстві з технічного регулювання і метрології. Найпростіше це зробити на їх офіційному сайті standard.gost.ru. Зверніть увагу, що тексти вимог усіх ГОСТ ов викладені у вигляді відсканованих зображень. Робиться це тому, що тексти державних стандартів не повинні піддаватися передруці щоб уникнути друкарських помилок і неточностей. Крім цього існує ще багато інтернет-ресурсів, на яких можна ознайомитися з вимогами того чи іншого держстандарту, в тому числі і радянської епохи, а також переглянути його статус (змінений, затверджений, скасований і т.п.) і, при необхідності, отримати у вигляді текстового файлу. Однак, найчастіше подібні ресурси діють на платній основі.
3
Читайте уважно етикетки на продуктах харчування. Багато недобросовісні виробники заманюють покупців, використовуючи слово « ГОСТ » в найменуванні продукту великими буквами і лише потім дрібним шрифтом уточнюють, що продукт виготовлений відповідно до ТУ (технічними умовами), що не поступається за якістю вимогам ГОСТ а. Звичайно, це не означає, що продукт обов'язково виявиться поганим, але так як ТУ виробники, як правило, встановлюють самі, будьте готові до того, що якості продукту виявиться далеким від ваших очікувань. Тому не зайвим буде запам'ятати ГОСТ и хоча б двох популярних продуктів: тушонка - ГОСТ 5284-84, згущене молоко ГОСТ 2903-78 або ГОСТ Р 53436-2009.
Корисна порада
Якщо на етикетці з яскравим словом ГОСТ далі слідують якісь інші цифри, то ви маєте справу з виробником-обманщиком.