Як зробити красиву поставу.

Не кожен може похвалитися правильної і красивої поставою. Але правильна постава важлива не тільки для краси, а, в першу чергу, для здоров'я. Сутулість може привести до болів в спині і шиї, а також до головних болів.
Вам знадобиться
  • -гімнастіческій м'яч;
  • -коврік для занять.
Інструкція
1
Для того, щоб дізнатися, правильна у вас постава чи ні, необхідно провести простий експеримент. Встаньте спиною до стіни в комфортну для вас позу. Дивіться вперед, а руки опустіть по швах. Не потрібно намагатися випрямити спину і притискати лопатки - просто розслабтеся. При правильній поставі голова, плечі, лопатки і нижній відділ попереку повинні торкатися стіни. Між стіною і попереком має бути невеликий прогин. Якщо долоню насилу проходить через нього, значить, з вашою поставою все в порядку.
2
Щоб спина завжди була рівною і красивою, необхідно зміцнювати м'язи. Але важливо, щоб працювали всі групи м'язів, оскільки збільшення навантаження тільки на одну м'язову групу веде до погіршення роботи і розвитку іншої, і навпаки. Приміром, ослаблені м'язи преса погано впливають на м'язи попереку, даючи їм додаткове навантаження. Або ж при дуже накачаних спинних м'язах може бути ослаблений прес, що веде до погіршення кровообігу в паховій області і, як наслідок, застаиванию рідини в області ніг.
3
Є маса вправ для зміцнення м'язів спини, преса і стегон. Ляжте на спину, зігніть коліна і починайте прогинатися в грудному відділі. Зробіть 5-7 повторів. Ця вправа буде більш ефективним, якщо у вас є великий гімнастичний м'яч. Він сприяє більшому прогину і розслабленню. Ще одна вправа в тій же позі - замість грудного відділу потрібно піднімати таз. Але стежте, щоб у вас не було прогину в попереку.
4
Ще одне відмінне вправу, який багато хто називає «Кішка». Встаньте на коліна і поставте руки паралельно ногам. Починайте повільно прогинатися в спині вгору-вниз. Альтернатива «Кішці» - у такій же позі, зігнувши руки в ліктях і прогинаючись в попереку, тягніть таз до п'ят, а потім лягайте грудьми на підлогу. Ці вправи прекрасно розробляють все відділи спини, акуратно вправляючи хребці і розтягуючи м'язи.
5
Ляжте на живіт, руки вздовж тулуба, кисті зчепіть в замок. Піднімайте голову і грудну клітку якомога вище, при цьому максимально сдвигайте лопатки. Повторюйте 5-7 разів, але при кожному підйомі тримайте спину близько 20 секунд. Ще одна корисна вправа: лежачи на животі, зчепіть руки за головою і повільно піднімайте грудну клітку, скручуючи то в одну, то в іншу сторону.
6
Для красивої постави необхідно також зміцнювати м'язи черевного преса. Ляжте на спину, закріпіть ноги під який-небудь поверхнею, або нехай хтось потримає вам ноги в рівному положенні. Починайте підніматися вгору-вниз, поки не відчуєте паління в області живота. Якщо для вас це поки складно, підійміть спину на висоту 20-30 см і робіть вправу на цій висоті, з амплітудою близько 15 см. Руки при цьому повинні бути зігнуті в ліктях за потилицею. «Новачкам» руки можна тримати під колінами.
7
Після комплексу вправ обов'язково зробіть розтяжку. Ляжте на спину, потягніть спочатку ноги, потім руки. Далі сядьте на коліна і потягніться корпусом вперед, витягаючи спину.
Зверніть увагу
При виконанні домашніх робіт намагайтеся не нахилятися спиною, а присідати. Так ви зменшуєте навантаження на спину.
Корисна порада
Навіть при щоденному виконанні комплексу вправ, не забувайте стежити за спиною протягом дня, коли ви ходите, сидите, лежите. Вона завжди повинна бути рівна, лопатки зведені, а в поперековому відділі не повинно бути сильного прогину.
Кожен день ми доглядаємо за собою. Ми приймаємо душ, робимо манікюр, користуємося кремом для обличчя та для рук. Але часто ми забуваємо, що наша спина - теж наша зовнішність. І догляд за нею потрібен не менше, ніж за іншими частинами тіла. Красива постава, чиста шкіра, підтягнуті м'язи - ось головні складові красивої спини. І зробити її такою ви цілком в силах.
Вам знадобиться
  • турнік, гантелі, штанга, крем, скраб для тіла, масажна щітка
Інструкція
1
Для того щоб поліпшити поставу, виконуйте спеціальні вправи: обертання головою, руками, махи ногами, присідання, стрибки через скакалку. Починайте тренування потихеньку, не потрібно приступати до інтенсивних годинниковим тренувань, почніть з пари хвилин в день, поступово збільшуючи часовий період.
2
Для зміцнення м'язів спини вам також допоможуть фізичні вправи. Щоб привести м'язи в тонус, необхідна більш інтенсивна гімнастика. Підійдуть підтягування на турніку, заняття з гантелями, штангою. Якщо у вас є захворювання спини, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж починати займатися спортом з навантаженням на м'язи спини.
3
Ну і, нарешті, догляд за шкірою спини. Обов'язково робіть масаж спини. Це можна робити як в салоні, так і самостійно у себе вдома. Ви ж напевно бачили, що продаються спеціальні масажні щітки для спини з довгою ручкою. Підберіть підходящу для шкіри вашої спини мочалку. Занадто грубі щітки можуть поранити чутливу шкіру, а надто м'які - не матимуть потрібного ефекту.
4
Щоб виключити висипання на спині, використовуйте скраби для тіла. Зволожуйте спину кремами, щоб не виникало лущення. Можете навіть побалувати свою спинку обгортаннями і масками з глини. Маски, які ви зазвичай робите для обличчя, також підійдуть і для спини. Логічно тільки, що їх необхідно підготувати більшу кількість. Поєднання догляду за поставою, м'язами та шкірою спини дасть відмінний результат. Завдяки такій турботі, ви в будь-який момент будете готові надягти плаття з відкритою спиною або вийти на пляж, чи не прикриваючись Паре.