Як зробити церковну свічку.

Як джерело освітлення люди використовують свічки на протязі вже п'яти тисяч років. Єгиптяни робили їх з ситника і очерету, римляни з папірусу і тваринного жиру. Сучасні воскові свічки досить прості у виготовленні, і зробити свічки можна самим в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Вощина, бавовняна нитка, скотч, емальований глечик з носиком, велика каструля, рідина для миття посуду, картон, цвях.
Інструкція
1
Приготуйте форму для свічки, добре для цього підійде шматок гумового шланга, його діаметр і довжина залежить від розмірів самої свічки, на ваш смак. Уздовж усього шматка зробіть наскрізний надріз так, щоб шланг можна було розгорнути в смугу, так буде легше витягти готову свічку, обмотайте форму скотчем. До рівному зрізу одного кінця форми приклейте шматочок щільного картону, коли клей висохне, в середині проткніть шилом отвір для гніту.
2
Скрутите гніт потрібної довжини з муліне або бавовняної нитки, один кінець зав'яжіть великим вузлом, другий пропустіть крізь отвір у картоні і накрутіть його внатяг на цвях або голку з іншого боку гумової трубки. Внутрішню поверхню шланга змастіть вазеліном або миючим засобом. Закріпіть вертикально готову форму пластиліном на аркуші фанери або на обробній дошці.
3
Поставте велику каструлю з водою на газову плиту або електроплитку, нагрійте воду, але не допускайте закипання. Поставте в каструлю емальований глечик з очищеною від сміття вощиной на водяну баню. Розтопіть віск, помішуючи паличкою, до рідкого стану і температури не більше 70 градусів.
4
Акуратно залийте невеликим струменем розплавлений віск в гумову форму. Якщо ви робите порівняно товсту свічку, через деякий час, через усадки воску навколо гнота може утворитися порожнеча, в яку слід знову влити розтоплений віск. Форму обмотайте ганчірками, щоб свічка застигала повільно, інакше вона може потріскатися.
5
Якщо ви хочете отримати кольорову свічку, замість вощини розтоплюйте звичайні білі господарські свічки, додавши до них наструганний воскову крейду для малювання, вибравши один потрібний колір. Для приємного запаху додайте трохи ваніліну. Коли готова свічка повністю застигне і стане холодною, розріжте або змотайте скотч, розгорніть шланг, свічка легко відділиться від його стінок. Зріжте ножем шматок картону з вузлом з нижнього кінця - свічка готова.
Зверніть увагу
Чи не плавьте віск, парафін або стеарин на відкритому вогні щоб уникнути пожежі. Якщо вогонь все ж спалахнув - НЕ тушкуйте його водою, просто накрийте мокрою ганчіркою.
Корисна порада
Щоб отримати гарне блакитне світіння полум'я свічки, просочіть гніт в насиченій водяній розчині кухонної солі. Для стійкого горіння гніту, його просочують в розчині селітри. Застиглі на одязі краплі воску можна видалити, пропрасувавши їх праскою через паперову серветку.