Як змінити розмір фотографії.

Відзняли на свою цифрову камеру гігабайти фотографій, і тепер хочете показати їх друзям з інших міст і країн? Вирішили зареєструватися в одній із соціальних мереж, але там потрібно ваша фотографія певного розміру? Або ви знайшли зручний онлайн-сервіс зберігання цифрових знімків, але швидкість вашого Інтернету не дозволяє "вантажити" занадто важкі файли? Вихід один: включити на вашому комп'ютері програму Photoshop і провести з продуктами вашого фототворчості пару нескладних операцій.
Вам знадобиться
  • - цифровий фотоапарат
  • - комп'ютер
  • - програма Adobe Photoshop CS4 (або CS4 Extended)
Інструкція
1
Відкриваємо Фотошоп, в меню "Файл" (File) вибираємо функцію "Відкрити" (Open) і, отже, перший відзнятий вами кадр. Він з'являється на екрані.
2
В меню "Зображення" (Image) кликаем на "Розмір зображення" (Image Size). Перед нами тепер - однойменне віконце.
3
У верхній частині цього вікна - показник під назвою "Розмірність" (Pixel Dimensions), у нижній - "Розмір друкованого відбитка" (Document Size). Нас цікавлять дві цифри, що знаходяться нагорі вікна і які означають ширину (Width) і висоту (Height) картинки в пікеселях. Ці показники потрібно змінити. Оптимальна ширина кадру для завантаження в інтернет - 500-800 пікселів. Вбиваємо будь-яке з ці чисел в рядок "Ширина". Число "Висоти" зміниться автоматично і пропорційно.
4
Тепер в тому ж вікні натискаємо на розташовану праворуч кнопку "ОК". Тепер зберігаємо зміни у файлі. В меню "Файл" (File) вибираємо пункт "Зберегти як" (Save as). Вибираємо найпоширеніший формат JPEG, максимально висока якість (High Quality) і місце на комп'ютері, куди буде збережена змінена фотографія, готова до завантаження в інтернет.
Корисна порада
Число, написане в діалоговому вікні акурат навпроти слів "Розмірність" (Pixel Dimensions), означає, скільки саме мегабайт "важить" файл.Еслі ви не плануєте зберігати пропорції вихідного файлу і хочете їх поміняти, в діалоговому вікні навпроти рядка "Зберегти пропорції" (Constrain Proportions) приберіть "галочку".
З появою фотоапаратів з матрицею, що перевищує 10 мегапікселів, розміри звичайних фотографій починають набувати просто немислимі розміри. І якщо треба переслати зображення по електронній пошті або завантажити на сайт, це переростає в справжню проблему. Проте є способи, що дозволяють без особливих зусиль зменшити обсяг фотографії .
Вам знадобиться
  • Adobe Photoshop
Інструкція
1
Найбільш економічним за розміром форматом зображення вважається JPG, тому якщо ваша фотографія має інший формат, то треба просто його змінити. Зробити це можна за допомогою багатьох програм, зокрема, за допомогою Adobe Photoshop. Відкрийте свою фотографію (Файл - Відкрити) і збережіть її ж (Файл - Зберегти як ...), вибравши тип файлу JPEG. Різниця в обсязі між TIFF і JPG іноді може бути досить значною.
2
Інший спосіб зменшити розмір фотографії - це змінити якість зображення. Це можна зробити в тому ж Photoshop. Відкрийте фотографію і збережіть її. Перед тим, як записати збережений файл, Photoshop запропонує вам вибрати якість сохраняемой картинки. Рухаючи повзунок вліво-вправо, ви побачите поруч, як змінюється розмір майбутнього файлу.
3
Якщо ви хочете бачити, які зміни з фотографією справлять ваші маніпуляції, то збережіть фотографію для Web (Файл - Зберегти для Web ...). Праворуч, в розділі «Preset», можна змінювати попередні налаштування якості (високе, середнє, низьке) або рухати відповідний повзунок. Після вибору нового значення, зміни негайно відобразяться на фотографії . Для збереження зображення натисніть «Save».
4
Ну і нарешті, найбільш радикальним способом зменшення обсягу фотографії є зміна її розміру. Скористатися можна нашим беззмінним Photoshop. Відкривши фотографію, в верхньому меню виберете розділ «Зображення», а в ньому - «Розмір зображення». Тут зменшіть ширину фотографії . Висота при цьому зміниться пропорційно. Збережіть фотографію, вибравши необхідну якість.
5
Втім, користувачі Windows 7 можуть змінити розмір зображення і без Photoshop. Для цього їм знадобиться стандартна програма Paint (Пуск - Всі програми - Стандартні - Paint). Відкрийте фотографію і у вкладці «Головна», групі «Зображення», виберете «Змінити розмір». Там виставте потрібні параметри і збережіть фотографію.
6
І наостанок ще один спосіб поміняти розмір фотографії . Для цього можна скористатися безкоштовними онлайновими сервісами, наприклад ось цим: http://www.softorbits.ru/resize-images-online/index2.php. За допомогою кнопки «Огляд» вибираєте потрібну фотографію, задаєте потрібну ширину і натискаєте «Змінити параметри». Після цього зберігаєте фотографію собі на диск.