Як скласти кошторис на виробництво.

Кошторис витрат на виробництво продукції являє собою список і вартість всіх витрат, згрупованих за економічними елементами, із загальним економічним змістом. Така кошторис необхідна, в першу чергу, для встановлення оптимального рівня входять до неї витрат, виявлення резервів економії та визначення собівартості планованої до виробництва продукції.
Інструкція
1
Кошторис на виробництво і кошторис на реалізацію продукції підсумовуються для формування вільного узагальнюючого документу - кошторису витрат, за якою обчислюється собівартість валової, товарної і реалізованої продукції. Склад економічних елементів є єдиним для кожної кошторису на виробництво - це дозволяє забезпечити сводімость витрат по кожному елементу і контролювати його зміни в структурі собівартості.
2
Почніть складання кошторису на виробництво зі кошторисів допоміжних цехів і підрозділів, продукція яких споживається основними цехами і враховується в їх витратах. Економічними елементами такого кошторису стануть власні витрати допоміжного цеху, вартість робіт і послуг, які він виконав або надав іншим цехам або підрозділам.
3
Складіть кошторис витрат на обслуговування та управління виробництво м, в якій будуть враховані загальновиробничі, загальногосподарські та позавиробничі витрати. Складіть кошторису на окремі види спеціальних витрат: на пуско-налагоджувальні роботи по освоєнню продукції, транспортно-заготівельні витрати.
4
Після цього можна переходити до складання кошторисів витрат на виробництво по цехах, які вважаються основними, а від них - по господарюючому суб'єкту в цілому. Основою для складання такого кошторису буде класифікація витрат за всіма економічними елементами. До них відносяться матеріальні витрати, витрати на фонд заробітної плати та податкові відрахування на нього, амортизація основних фондів, інші витрати. Склад їх визначається в кожному конкретному випадку відповідно до розробленого інструктивними, методичними та регламентуючими матеріалами і документами.
5
У загальному обсязі витрат на виробництво врахуйте не тільки витрати на виробництво товарної продукції, а й ті, що пов'язані з приростом залишків власного незавершеного виробництва - напівфабрикати продукції, послуги, що не включаються в товарну продукцію, витрати майбутніх періодів.
Корисна порада
Кошторис витрат на виробництво використовується для розробки фінансового плану підприємства, по ній визначається потреба в оборотних коштах при складанні балансу підприємства, вона враховується для визначення багатьох інших показників фінансової діяльності підприємства.
Послуги зараз надають найрізноманітніші, і навіть при поверхневому погляді в каталоги очі розбігаються. Все виглядає дуже заманливо, але ... Як заздалегідь дізнатися, скільки (хоча б приблизно) грошей доведеться віддати за користування обраними послугами? Ось для цього якраз і існує таке поняття, як складання кошторису.
Вам знадобиться
  • - повний і вичерпний список потреб, для заповнення яких вам знадобилися послуги;
  • - інформація про ціни в різних фірмах, які займаються наданням необхідних вам послуг;
  • - інформація про ціни на будь-які матеріали ( у разі такої необхідності їх вживання) в цих фірмах і у вільному продажу;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
У першу чергу відвідайте фірми, на які ви можете розраховувати в своїх потребах, і порівняйте своє від них враження. Ціни на послуги залежать від багатьох причин. Це і якість матеріалів, які там використовуються, та професійні якості фахівців, які працюють в цих фірмах. Навіть обстановка в фірмі може сказати багато про що. Якщо там чистота і приємний очам інтер'єр, якщо співробітники розмовляють з вами з привітними посмішками - все це говорить про те, що справи в фірмі йдуть добре і її послуги користуються популярністю.
2
Розпишіть майбутні вам дії поетапно і попросіть представника обраної вами фірми оцінити вартість робіт на кожному етапі окремо. Якщо цей представник буде називати вам ціни без зволікання - це повинно вас насторожити, тому що жоден поважаючий себе фахівець не скаже вам вартість своєї роботи, не вивчивши всіх обставин, в яких йому доведеться її виконувати.
3
Прикладіть максимум старань, щоб в кошторис увійшли всі необхідні вам послуги та роботи. Потім, що вам доведеться звинувачувати тільки самих себе, коли вас змусять платити втридорога за «раптово виниклу» необхідну послугу.
4
Після зіставлення магазинних і ринкових - роздрібних і оптових - цін та остаточного вибору у вас на руках опиниться кошторис майбутніх витрат.
Зверніть увагу
Не треба гнатися за копійчаної економією. Коли ви починаєте переговори з представником фірми, яку ви обрали, враховуйте, що вони можуть відразу погодитися з вашою кошторисом витрат, навіть якщо для них це буде занижена ціна за послуги. Це робиться для виграшу в конкурентній боротьбі за клієнта. А потім починають з'являтися «непередбачені обставини», платити за які доведеться вам.
Корисна порада
Після закінчення складання кошторису до загальної суми додайте 20% - що називається на всякий випадок.