Як зібрати домашню студію.

Домашня студія - набір пристосувань для напівпрофесійній або аматорської роботи зі звуком, відео або графікою. У разі студії музичної (далі мова піде саме про неї), в число студійних пристосувань входять: комп'ютер, спеціалізовані прилади і дроти.
Інструкція
1
Починаємо, зрозуміло, з комп'ютера. Запам'ятайте три головні правила: комп'ютер повинен бути тихим, мати хорошу звукову карту і багато вільного дискового простору. Пробіжимося коротко по пунктам. Комп'ютер в студії - основний і найнебезпечніший джерело шуму, тому сумарний рівень видаваного ним шуму в ідеалі не повинен перевищувати 25-35 дБ. Це значить, що тихими повинні бути всі кулери - і на процесорі, і на корпусі, і в блоці живлення. Відеокарта - тільки з пасивним охолодженням. Звукова карта повинна бути полнодуплексной, підтримувати ASIO і 5.1 (він же dolby surround), мати роз'єм SPDIF і швидкісний порт fireware. Жорстких дисків вам слід встановити мінімум два (один на програми, другий під результати роботи; другий об'ємом не менше 500 Gb) .І до речі, середнього рівня студійний комп'ютер стоїть оснастити процесором частотою не менше 2 GHz і як мінімум 2 Gb оперативної пам'яті.
2
Спеціалізовані прилади - це мікрофони, мікшер, процесор ефектів, і монітори ближнього поля. Мікрофони вам в студії знадобляться обов'язково, їх потрібно мати мінімум чотири: пара однакових конденсаторних (з перемикається діаграмою спрямованості) і два різних динамічних. З цим набором в принципі ви вирішите більшість завдань, що вирішуються в домашніх умовах. Бажано, щоб усі мікрофони мали нижній поріг частотної характеристики не більше 80 Hz. Для повного комплекту можна докупити радіомікрофон з головною гарнітурою. Пригадується. До кожного мікрофону вам доведеться також прикупити по стійці. Мікшер: в мінімальній конфігурації він повинен мати 2 балансних і 4 небалансних входу плюс хоча б один стереовход на канал. Також потрібен хоча б один моніторний вихід. Це мінімальна конфігурація; якщо ж ви збираєтеся відразу писати в цій студії одночасно двох і більше виконавців, купуйте відразу 8-канальний мікшер з двома підгрупами - не помилитеся. І - ніяких вбудованих в мікшер ефектів! Принаймні, якщо ви не плануєте використовувати обладнання для виїзних концертов.Процессор ефектів - це насамперед ревербератор з досить гнучкими настройками або має хоча б десяток встановлених варіантів-пресетов.Монітори ближнього поля вам знадобляться якісні, не менше 45 Вт, які відтворюють в діапазоні частот від 40 до 24000 Hz.
3
І нарешті, дроти, щоб все це з'єднати-скоммутіровать. Їх знадобиться багато і з запасом. Беріть фірмові, з екрануванням; найкраще, звичайно, закупити якісних проводів, професійні роз'єми і самому спаять.Виход аудіокарти і мікрофони комутуючу на вхід мікшера, виходи з мікшера - на вхід карти, монітори ближнього поля - в моніторні роз'єми, процесор ефектів - в «розрив» мікшера (send -return). Можна починати.