Як зберегти плетисті троянди.

У зимовий час багаторічні садові рослини впадають в «сплячку», щоб вже влітку радувати вас новими прекрасними квітами. Але щоб «сплячка» не стала для рослини згубною, до неї потрібно підготуватися заздалегідь. Особливо варто приділити увагу плетистими трояндам, які в силу своїх розмірів і шипів викликають масу труднощів.
Вам знадобиться
  • -лапник;
  • -пенопласт;
  • -целлофан;
  • -перчатки;
  • -средство від мишей;
  • -калійное або фосфорне добриво.
Інструкція
1
Питанням збереження плетистой троянди необхідно потурбуватися задовго до зими. Для початку не забувайте, що вже з кінця літа не можна зрізати квіти. Це викликає у троянди дозрівання нових паростків, які до зими не встигають дозріти і гинуть. На жаль, їх загибель часто тягне і втрату всього куща.
2
Вже з початком осені починайте рідше поливати й удобрювати плетистую троянду. Так вона сама поступово почне «засипати», не відчуваючи стресу при перших заморозках. Азотисті і гнойові добрива викликають посилений ріст, який шкідливий троянді перед початком періоду спокою.
3
Перед початком заморозків видаліть з куща залишилися листя. Їх потрібно зривати акуратно, зверху вниз. Все листя необхідно прибрати подалі від куща, щоб запобігти поширенню грибка і цвілі. Свіжі пагони з молоденькими листочками потрібно обрізати. Це допоможе кущу зберегти корисні пластичні речовини до наступного сезону.
4
Отже, підготовчі роботи виконані. Для успішної зимівлі необхідно укрити кущ плетистой троянди . Оптимальна погода для цього - суха і сонячна. Попередньо підгодуйте рослина фосфорним або калійним добривом, але без домішок азоту. А для того, щоб в період зимівлі троянда не бралася під грибних захворювань, її можна обприскати спеціальним 3% розчином бордоською рідини. Якщо такого розчину немає, то можна в 10 л води змішати 300 г господарського мила і 30 г мідного купоросу.
5
Само укриття відбувається наступним чином: місце, де знаходитимуться пагони троянди , необхідно розпушити і покрити лапником. Все пагони зв'яжіть капроновою ниткою і пригніть на це місце. Зафіксуйте палицями або кілками. Пригинання необхідно здійснювати в декілька етапів, оскільки пагони можуть зламатися і загнити. Зверху покладіть ще кілька гілок лапника і укрийте целофаном, фанерою або пінопластом, міцно прикріпивши укриття до землі.
Зверніть увагу
Миші - головні шкідники троянд в зимовий період. Вони живуть в укриттях і поїдають пагони. Перед тим як відправити троянду в «сплячку», всередину покладіть отруту для мишей.
Корисна порада
Ні в якому разі не використовуйте для укриття тирса, мох, листя або солому. Це призведе до гнилі та загибелі рослини!