Як відучити кошеня лазити на стіл.

Якщо ви не прихильник того, щоб ваша мила маленька кицька лазила по столам , проявляючи таким чином свої природні інстинкти, спробуйте відучити її від цього, поки не стало надто пізно.
Інструкція
1
Будьте наполегливі, терплячі і послідовні у своїх діях по приученню кошеня до норм поведінки в будинку. Ніколи самостійно не водружається воркіт на стіл, навіть якщо він ще зовсім маленький і не може належним чином орієнтуватися в приміщенні.
2
Підтримуйте чистоту на всіх столах в будинку, будь то кухонний, письмовий або обідній стіл. Якщо кішці не забороняється шарудіти папірцями на письмовому столі, вона незабаром буде претендувати і на цукеркові фантики на столах для приготування і прийому їжі. А згодом не погребує і залізти за їжею мало не в присутності господарів.
3
Забезпечте кошеняті в житловому приміщенні ігрове місце, де б він із задоволенням стрибав і бігав без шкоди для домашнього господарства і запасів їжі.
4
Слідкуйте за тим, щоб у тварини завжди була їжа і вода в спеціальних мисках, інакше голод волею-неволею може погнати його на кухонний стіл тоді, коли ви готуєте обід.
5
У зв'язку з тим, що кішки не виносять різких запахів, протирайте столи засобами з ароматом лимона. Недаремними будуть і апельсинові кірки або часточки часнику, залишені в вазочці посередині столу.
6
Спробуйте кілька разів налякати кошеня тоді, коли він бажає застрибнути на стіл. Для цього необов'язково кричати на малюка. Досить в той момент, коли ви «засікли» кошеня за небажаним заняттям, з усієї сили дмухнути в дитячу дудочку або просто дзвякнути металевим посудом. Можна на час вашої відсутності скористатися і кількома банками з-під консервів. Розставте їх по периметру столу і з'єднайте їх шнуром так, щоб кошеня, запригнувшій на стіл, неодмінно б зачепив мотузку і поспішно ретирувався б через гуркоту банок.
7
У тому випадку, якщо кошеня так і не послухав вашої науці, спробуйте своєчасно бризнути на нього водою з пульверизатора або дитячого водяного пістолета. Головне, щоб тварина не помітило, що це саме ви організували для нього холодний душ, інакше згодом він буде асоціювати його виключно з вами, а не з забороною заплигувати на стіл.
8
Спробуйте зробити поверхню столу непривабливою для кошеня. Для цього згодиться і алюмінієва фольга, і пластикова плівка або навіть кілька смужок скотча, покладених на стіл липкою стороною вгору.