Як варити довгозерний рис. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Довгозерний називаються такі сорти рису , у яких довжина зерна перевищує 6 мм. Головне достоїнство длиннозерного рису - він зберігає форму при варінні, не злипається. Готовий рис виходить розсипчастим і ароматним. Тому Довгозерний сорти рису ідеальні для приготування салатів, плову, гарніру.
Вам знадобиться
    • - 1 стакан рису;
    • - близько 1,5 склянок води;
    • - трохи солі;
    • - 1 столова ложка вершкового або рослинного масла;
    • - толстостенная каструля з щільно прилягає кришкою.
Інструкція
1
Висипати рис в каструлю, залити водою, добре перемішати, злити воду. Повторити цю процедуру 5-7 разів, поки зливається вода не стане прозорою.
2
Залити рис холодною водою так, щоб вона закривала рис приблизно на 1,5-2 см. Перевірити рівень води можна таким спосіб: опустити великий палець в воду, поставивши його на рис, вода повинна закривати половину першої фаланги пальця.
3
Злегка посоліть рис. Якщо ви готуєте регов як гарнір або салату, врахуйте, що сіль буде додаватися також в соус, підливу, тому рис краще залишити злегка недосолена.
4
Щільно закрийте каструлю з рисом кришкою. Пам'ятайте: чим щільніше кришка прилягає до каструлі, тим ароматні і розсипчасті буде зварений рис.
5
Увімкніть конфорку на максимальну потужність, помістіть на неї каструлю з рисом і залиште на 5 хвилин.
6
Зменшіть потужність конфорки до мінімальної і варіть рис на такому вогні 15 хвилин.
7
Через 15 хвилин вимкніть конфорку, але каструлю з неї не знімайте. Дайте постояти рису 5 хвилин, потім зніміть кришку, додайте 1 столову ложку масла, перемішайте рис і знову закрийте його кришкою на 3 мінути.Дліннозерний рис готовий!
Зверніть увагу
- Довгозерний рис може бути як коричневим, так і білим. Коричневий (бурий) довгозерний рис зберігає більше корисних речовин, проте це боле швидкопсувний продукт. Готують коричневий довгозерний рис так само, як білий, але збільшують час варіння на слабкому вогні з 15 до 20 хвилин. Масло в коричневий рис можна не додавати, оскільки воно міститься в оболонці зерна.- Кращими сортами білого довгого рису вважаються «жасмин» і «басматі». «Жасмин» більш білий і дещо менш розсипчастий рис, ніж «басматі». Його добре вживати в запіканках і пудингах. Довгозерний «басматі» відрізняється тонким вишуканим ароматом, він оптимальний в якості самостійного блюда (з пряними соусами, підливами, приправами).
Корисна порада
Якщо ви готуєте на електричній плиті, доцільніше варити довгозерний рис на двох конфорках, одночасно включивши одну конфорку на максимальну, іншу - на мінімальну потужність. Коли перша конфорка розігріється, поставте на неї каструлю з рисом на 5 хвилин. Після закінчення цього часу переставте каструлю на другу, слабо гріються, конфорку на 15 хвилин.