Як поставити собаку в стійку. Як навчити собаку команді стійка.

Якщо ви вирішили виростити з цуценя чемпіона виставок, перше, з чого вам доведеться почати - навчити собаку тримати правильну стійку. Ваші багатоденні зусилля не пропадуть даром, якщо ви будете терплячі по відношенню до малюка. Та й експерти згодом не обійдуть вашого вихованця при роздачі жаданих нагород.
Інструкція
1
Привчайте цуценя до виставкової стійці відразу, як тільки він освоїться у вашому будинку і сприйме вас як господаря. Зазвичай цуценят купують у віці 1,5-2 місяців, а на освоєння території та первинне визнання авторитету господаря у них йде не більше тижня.
2
Привчайте цуценя з дитинства до того, що його будуть при постановці смикати за кінцівки.
3
Поставте цуценя таким чином, щоб з боку не були помітні всі його можливі недоліки. Не забудьте, що експерти особливу увагу звертають на постановку передніх і задніх кінцівок, а також на рівну поверхню спинки тварини.
4
Однією рукою обхопіть собаку під груди і підніміть її. Опустіть собаку так, щоб її передні лапи були строго перпендикулярно підлозі. Задні лапи розташуйте вільною рукою таким чином, щоб при цьому одна з них трохи видавалася тому. Зверніть увагу і на те, що задні кінцівки між собою повинні бути поставлені трохи ширше, ніж передні.
5
Запросіть фахівця-кінолога для оцінки ваших попередніх зусиль по роботі над виставкової стійкою. Але пам'ятайте, що фахівець лише допоможе вам поставити собаку в найбільш виграшне становище, тоді як всю основну частину вправ з собакою вам доведеться виконувати самостійно.
6
Щодня по 2-3 рази ставте собаку в те положення, яке вам порекомендував кінолог. Щоразу при цьому вимовляєте команду «стійка» або «ринг», перед тим як поставити собаку . Якщо собака вдало впоралася із завданням, почастуєте її ласощами, щоб в її свідомості вишикувалася рефлекторна ланцюжок: команда «ринг» («стійка») -> певне положення лап -> смачний шматочок.
7
Не поспішайте і не карайте щеняти, якщо він ще не може тривалий час знаходиться в стійці. Собака повинна звикати до стійки поступово, розвиваючи так звану «м'язову пам'ять». З часом тварина зможе приймати необхідне положення не на кілька секунд, як це було спочатку, а вже на кілька хвилин.