Як виростити пташенят.

Якщо ви початківець продавець або заводчик птахів, то, мабуть, найважчим для вас стане процес вирощування пташенят в штучних умовах. Чи не менше труднощів чекає і звичайних людей, підібрали з співчуття у лісі безпорадного пташеня. Тому запасіться терпінням: адже попереду у вас не одна безсонна ніч.
Інструкція
1
Обладнайте тепле сухе місце або навіть приміщення, залежно від того, яка кількість пташенят ви збираєтеся вирощувати. Одному пташеняті цілком буде досить грілки і м'якою підстилки, щоб не замерзнути.
2
Зверніть увагу на те, щоб у приміщенні був нормальний рівень вологості, хороша вентиляція. Температура повітря повинна бути не нижче 36-38 ° C. У міру дорослішання пташенят температуру можна поступово знижувати.
3
Щоб ваші пташенята не захворіли, обов'язково обробіть інвентар та приміщення за допомогою паяльної лампи. Якщо ви - власник птахоферми, то обов'язково Обгородіть сітки-рабиці біля пташника невеликої вигін для молодняка.
4
Годуйте пташенят за допомогою пінцета, піпетки або шприца з насадженої на нього замість голки тонкої трубочкою (залежно від розміру пташеняти). У перший тиждень життя пташенят зазвичай годують сумішшю з яєчного жовтка і теплої кип'яченої води. Потім ви можете поступово переходити на комбікорм, який спочатку теж доведеться вводити в дзьоб пташеняти за допомогою спеціально підготовленого інвентарю. Після 2-х тижнів пташеня вже можна повністю переводити на добре подрібнений комбікорм.
5
Якщо ви спеціалізуєтеся на вирощуванні співочих птахів, приготуйтеся до того, що пташеня буде постійно просити є, і годувати його доведеться через кожні 15-20 хвилин до тих пір, поки він не перестане випрошувати їжу. Заздалегідь подбайте про те, щоб пташеня отримував ту їжу, якою годували б його батьки (комахи та їх личинки). Поступово додавайте в їх раціон курячі яйця, дрібно натерту моркву або сир.
6
Якщо пташеня боїться їсти з пінцета або з трубочки, то в перший раз легенько відкрийте дзьоб і простежте за тим, щоб він заковтав порцію корму. Згодом пташеня вже сам буде випрошувати їжу при вигляді знайомої штучки в руках у господаря.
7
Зробіть всі необхідні щеплення пташенятам. Обов'язково давайте їм разом з кормом вітамінно-мінеральні добавки для їх оптимального росту і розвитку.
8
Щодня прибирайте приміщення і міняйте підстилку для пташенят .
Пташенята вилуплюються з яєць сліпими, вони покриті рідким пухом або зовсім голи і нездатні харчуватися самостійно. Весь період перебування пташенят в гнізді і кілька тижнів після його залишення батьки приносять їм все нові порції корму. Щоб самостійно виростити пташеня, доведеться повністю присвятити йому близько 20 днів свого життя.
До того моменту, як пташеня почне годуватися самостійно, догляд за ним буде займати чверть кожної години. У світлий час доби його необхідно годувати його до повного насичення кожні 20 хвилин. Зрозуміти, ситий чи пташеня, просто - наївшись, він перестане випрошувати корм, відкриваючи рот.
Вирощування пташенят сов, хижаків, качиних, курячих - менш складна справа. У цих птахів менш інтенсивний обмін речовин, і багато з них народжуються готовими до самостійного життя.

Особливості вигодовування співочих

Особливу увагу слід приділити складом їжі. Важливо пам'ятати, що більшість співочих вигодовують пташенят комахами. Якщо приймак відноситься до співочим птахам, його слід годувати тим же, чим харчуються дорослі комахоїдні птахи: личинками мух, борошняними хробаками, мурашиними коконами, а також сиром, морквою і курячим яйцем. Не потрібно забувати про мінеральних і вітамінних добавках. Можна виростити пташенят, вигодовуючи їх одними мурашиними коконами, проте на одному курячому яйці виростити їх не удастся.Піщу зручно подавати з пінцета. Вже з першого годування необхідно домогтися, щоб вихованець самостійно відкривав дзьоб. Для цього при піднесенні пінцета потрібно струснути гніздо або доторкнутися пінцетом до куточків дзьоба, оперення голови. Починаючи з 15-денного віку, корм розсипають по дну клітки. Коли пташеня навчиться скльовувати розкидану їжу, можна встановити в клітку годівницю. Але з пінцета пташеня припиняють годувати, лише коли він навчиться наїдатися до ситості. З цього моменту йому знадобиться більш простора клітка, в якій можна літати і бігати.
Пташенят сокола, гороб'ячого сича і яструба слід підгодовувати забитими добовими курчатами або пташиним м'ясом.

Особливості вигодовування в'юркових

Пташенят сімейства в'юркових (зеленушка, снігур, щиголь, коноплянка) вдасться вигодувати тільки за допомогою інших в'юркових птахів. Це пов'язано з тим, що принесена батьками їжа механічно оброблена в дзьобі і змочена містить ферменти слиною. Без цього травлення у пташенят НЕ вирабативается.Вирастіть пташеня в'юркових можна за допомогою одомашненої канарки. Для цього потрібно вийняти з гнізда її кладку і покласти туди недавно вилупилися пташенят. Канарка буде охоче годувати пташенят, поки вони в гнізді. Але після його залишення деякі особини припиняють годувати приймаків.
Вирощування пташенят сов, хижаків, качиних, курячих - менш складна справа. У цих птахів менш інтенсивний обмін речовин, і багато з них народжуються готовими до самостійного життя.

Догляд за пташенятами

Оскільки маленького вихованця доводиться годувати дуже часто, потрібно завжди перебувати поруч або носити його з собою. Поки пташеня малий і не може втекти, можна тримати його в невеликій контейнері або коробочці. Якщо неоперений пташеняті всього 4-5 днів з того моменту, як він вилупився, важливо забезпечити йому обігрів. Найпростіше влаштувати його у вигляді грілки з сплющеною пластикової бутилкі.Начіная з 9-12 дня, коли пташеня прагне покинути «гніздо», його краще помістити в маленьку клітку. Незалежно від місця утримання, у пташеняти повинна бути суха м'яка підстилка, для якої підійде мох або підсушена трава. Якщо їх немає під рукою, можна на перший час постелити вату. У цьому випадку важливо постійно стежити, щоб пташеня не заплутався в волокнах. Міняти підстилку потрібно в міру забруднення.