Як промити мигдалики в домашніх умовах. Промивання мигдалин в домашніх умовах.

Мигдалини є найважливішим імунним органом, що забезпечує захист організму від мікробів. Але іноді вони не справляються зі своїми функціями і самі стають джерелом інфекції. При виникненні запалення і появі нальоту біло-сірого кольору необхідно промити мигдалини, щоб запобігти поширенню хвороботворних бактерій.
Вам знадобиться
  • - фурацилін;
  • - шприц.
Інструкція
1
Першою ознакою запального процесу на мигдалинах є біль при ковтанні, гнильний запах з рота і відчуття присутності стороннього тіла в горлі. Для того щоб побачити інфекцію своїми очима досить просто підійти до дзеркала, широко відкрити рот і розглянути мигдалини. Гній, наліт і навіть просто почервоніння свідчить про наявність запалення. Якщо вчасно не вжити заходів, інфекція рознесеться по всьому організму, в результаті чого ураженими можуть виявитися серце, нирки або суглоби.
2
На час лікування відмовтеся від прийому твердої їжі, яка може травмувати запалені мигдалини. Якщо рибна кістка або сухар подряпають слизову оболонку, гній безперешкодно проникне в кров.
3
Ефективним способом боротьби з інфекцією є промивання мигдалин. Ретельно вимийте руки з милом. Приготуйте все необхідне. Зніміть голку з шприца. Якщо ви використовуйте готовий розчин фурациліну, наберіть його в шприц. Якщо у вашій домашній аптечці фурацилін в таблетках, приготуйте розчин (одна подрібнена в порошок таблетка розчиняється в 100 мл води). При бажанні замість фурациліну можна використовувати фізіологічний розчин або навіть звичайну кип'ячену воду з сіллю. Широко відкрийте рот і попросіть когось із домочадців зрошена мигдалини.
4
Можете промити мигдалини і без сторонньої допомоги. Змочіть ватяний тампон в дезинфицирующем розчині і, злегка натискаючи, протріть їх. Міняйте використану вату якнайчастіше, щоб не розносити інфекцію по всій ротовій порожнині. Будьте обережні при обробці, не подряпайте мигдалину. Це загрожує неприємними наслідками.
5
Проводите процедуру кілька разів на день. Як тільки наліт буде повністю усунутий, ваше самопочуття поліпшиться. Але не варто сподіватися лише на одне промивання, лікування має бути комплексним. Обов'язково приймайте препарати, призначені лікарем.
гланди називають піднебінні мигдалини. В нормі вони повинні бути рожевими і мати рівний контур. Запалення змінює зовнішній вигляд мигдалин, роблячи їх горбистими і яскраво-червоними. У важких випадках на них з'являється наліт сірого кольору. Щоб інфекція не поширювалася, гланди необхідно промивати.
Інструкція
1
Зазвичай запалення мигдалин не протікає безсимптомно. Найчастішими скаргами є біль в горлі, відчуття стороннього тіла в гортані, і неприємний запах з рота. Переконатися в наявності запалення не складно: широко відкрийте рот і розгляньте гланди в дзеркалі. Якщо ви побачите наліт або навіть гнійні грудки, промивання просто необхідно. Без нього інфекція може рознестися по всьому організму і завдати шкоди не тільки ЛОР-органів, а й ниркам, серцю і суглобам. Небезпечною може бути навіть така незначна травма, як подряпина рибної кісткою або шматочком сухаря. В цьому випадку гній моментально потрапляє в кров.
2
Якщо ви будете проводити промивання із сторонньою допомогою, приготуйте шприц (без голки, зрозуміло) і фізіологічний розчин (фурацилін теж підійде). Відкрийте рот якомога ширше, щоб у промиваючого був хороший огляд і доступ до ваших гландах. Ненадовго затримайте дихання в той час, як струмінь розчину для промивання спрямується на мигдалини.
3
Якщо допомога в промиванні надати нікому, то можна провести процедуру самостійно. Підійдіть до дзеркала, відкрийте рот і спробуйте промити запалені мигдалини ватним кулькою, просоченою фізіологічним розчином (або фурациліном). Процедуру необхідно проводити з легким натисканням, міняючи вату в міру забруднення. Будьте акуратні, щоб не травмувати мигдалину, інакше замість очікуваної користі ви отримаєте додаткові проблеми.
4
У випадку, якщо наліт видалити не виходить, зверніться до отоларинголога. Спеціаліст проведе вакуумне промивання мигдалин, яке дозволяє не тільки видалити наліт, але і влити ліки в запалені лакуни. Ефект від такої процедури буде набагато більш виражений, ніж після домашнього промивання.
Зверніть увагу
Промивання необхідно проводити тільки чистими руками!