Як годувати козенят.

Годування козенят вимагає від фермера самого уважного ставлення, незалежно від того, розводить він пухові, вовняні або м'ясо-молочні породи кіз. У хорошого господаря козеня знаходиться під невсипущим контролем буквально з моменту появи на світ.
Інструкція
1
Піднесіть щойно народженого козеня до сосок матері, попередньо зцідивши трохи молозива. Післяпологове молозиво допоможе козеняти очиститися від первородного калу і захистить на перших порах від інфекцій, тобто посприяє початкового формуванню імунітету.
2
Не давайте козеняти аж до 10-го дня його життю нічого, крім материнського молока, поступово збільшуючи його дозу. Всю перший тиждень життя козеня слід годувати не менше 6-ти разів на добу. До 10-го дня - 5 разів.
3
Починаючи з 11-го дня життя, годуєте козеня 4 рази на добу, додаючи в його їжу трохи рідкої каші на материнському молоці. Саме в цьому віці треба віднімати козеня від вимені.
4
Починайте поступово привчати козеня до випасу. Через три тижні після народження козеня? його денного раціону вже може складатися з дрібно подрібнених коренеплодів (переважно картоплі і моркви), тертих яблук, свіжої трави або рідкої вівсяної кашки.
5
Починаючи з 30-го дня, поступово зменшуйте дозу молока. Так, якщо козеня у віці 30-40 днів рекомендується годувати вже тільки по три рази на добу, і материнське молоко становить ще 2/3 раціону, то у віці 60-70 днів кількість молока в раціоні козеня становить лише 1/5 частина.
6
Годуйте козеня, крім молока, сухими концентратами, кашами, висівками, коренеплодами і травою постійно, починаючи приблизно через місяць після його народження.
7
До двох місяців козеня вже може обходитися і без каші, тому замінюйте її сухими комбікормами, сіном або макухами.
8
Поїте козеня чистою водою не менше 3-х разів на день спочатку теплою водою кімнатної температури, після - прохолодною (але не нижче 12 ° C).
9
Слідкуйте за здоров'ям козенят. З двотижневого віку обов'язково давайте їм вітамінно-мінеральні добавки, що сприяють зміцненню і зростанню кісток, а також формуванню імунітету.
Зверніть увагу
Перший тиждень козенят годують 5 разів на добу, кожні 3,5 години. У перший день дають по 100 г молока, потім разову норму поступово збільшують, а кратність годувань зменшують. До 10-20-денного віку норму молока доводять до 1,1-1,2 л, а з 40-денного її поступово зменшують, оскільки в цей час козенята вже їдять концентровані, соковиті і грубі корми.
Корисна порада
До 10-денного віку ягнят і козенят годують 6 разів, з 10 до 30 діб - 4, з 30 до 90 днів - 3 рази на день. Щоб виростити здорових, добре розвинених ягнят і козенят, радиться давати їм риб'ячий жир, який додають до молока або до відварів: до 20-денного віку 4-6 г, до 40-денного віку 6-10 г, старше 40-денного віку 10 -15 г на голову на добу.
Багато тримають у своєму господарстві кіз . Щоб кіз а давала найбільш високі надої і завжди була здорова, її необхідно правильно годувати. Кози дуже охайні тварини і, якщо годівниці або напувалки будуть брудними, то вони відмовляться від корму. Тому, після кожного годування всі залишки корму слід вичищати, годівниці і поїлки ретельно промивати. Коза ніколи не стане, є що залишився корм, його можна віддавати поросятам або кроликам.
Вам знадобиться
 • -сено
 • -силос
 • -жмых
 • -корнеплоды
 • -отруби
 • -зерновые відходи
 • -березовие віники
 • -турнепс
 • -мел
 • кісткові мука
 • -Сіль
Інструкція
1
Щойно народжених кіз лят містять на природному вигодовуванні під матір'ю або отсаживают від неї і годують молоком з пляшечки з соскою, поступово привчаючи пити молоко з ємності. Молоко повинно бути парним, щойно сдоенним. З ємності слід починати годування, як тільки кіз Лята навчаться міцно стояти на ногах. Для цього їм дають час трохи зголодніти, підносять миску. Якщо кіз ленок не п'є, то в миску опускають руку і кіз Ленку дають палець, поступово привчаючи пити молоко самостійно. Годувати кіз лят потрібно 3-4 рази на день і за раз давати 250 мл молока.
2
З двох-трьох тижнів кіз лятам накладають в ясла соковите сіно, мішанку з висівками і виводять пастися, на свіжу травичку.
3
З чотирьох місяців кіз лят переводять в загальне стадо і годують так само як дорослих кіз . До чотирьох місяців потрібно обов'язково, крім корму, давати 750 мл молока розділеного на порції.
4
Раціон дорослих кіз повинен бути дуже різноманітним, особливо в осіннє-зимовий період. Влітку основним кормом є свіжа трава на випасі.
5
В зимовий період в раціоні однієї кіз и повинно бути сіно не менше 2 кг, турнепс - 4кг, березові віники - 1кг, півкілограма висівок, 250 гр. макухи, 2 гр. солі, 15 мл крейди і кісткового борошна.
6
Також дають силос, якщо він правильно був закладений і правильно зберігався, не має гнильного запаху. Силос дають маленькими дозами, поступово доводячи до 3 кг в день.
7
Обов'язково дають зернову мішанку і подрібнені коренеплоди.
8
Годують кіз 3 рази на день, строго в один і той же час.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QbylxnDhQfQ