Як зберегти якість товарів.

Якість товару - це сукупність його характеристик і властивостей, які забезпечують його здатність задовольняти потреби покупця. Якість товарів відноситься до числа важливих показників діяльності будь-якого підприємства, оскільки від нього залежить кoнкypeнтocпocoбнocть товару, oб'eм продажів, a значить, і пpібилі. З цієї причини чинники, які впливають на збереження якості товару і способи забезпечити цю безпеку, потрібно твердо знати.
Інструкція
1
Упаковуйте товар так, щоб він був максимально захищений від пошкоджень або втрат при складуванні, транспортуванні, при зберіганні і перевалці. Упаковка повинна створити візуальний образ товару для його ідентифікації.
2
Маркіруйте товар. Нанесіть безпосередньо на товар або на ярлики, прикріплені до нього або до тари інформацію, яка дозволить зберегти якість. На етикетці або бирці позначте вид товару, інформацію про його виробника, про відправників і одержувачів, про тарі, про способи догляду за товаром, про його кількісних і якісних характеристиках. Ознайомтеся зі стандартами і технічними умовами, які встановлюють способи і зміст маркування, щоб зробити це правильно.
3
Визначте транспортне стан товару. Для цього сформулюйте його фізико-хімічні властивості, режими зберігання, об'ємно-масові показники. Транспортна характеристика товару дозволить зберегти якість товару в процесі перевезення.
4
При необхідності перевезення переконайтеся, що товар знаходиться в транспортабельної стані. Це значить, що він повинен відповідати стандартам та умовам перевезення, не мати ознак, які свідчили б про його псування. Крім того, товар повинен бути в кондиционном стані, мати справні упаковку, тару, пломби, контрольні стрічки, замки і покладену маркування, а також він повинен бути надійно захищений від зовнішніх впливів.
5
Зберігайте товар при певній температурі і відносній вологості повітря. Забезпечте в приміщенні для зберігання відповідні вентиляцію та освітлення. Виконуйте санітарно-гігієнічні заходи, які попереджають псування товару. Захистіть продукцію від дії прямих сонячних променів.
6
Під час тривалого зберігання періодично переглядайте товар, переконуючись в схоронності його якості. При необхідності очистіть товар від цвілі, пилу і іржі. Покладіть продукцію на піддони, підтоварники, в шафи, на стелажі, підвісьте на кронштейни або плечики. Не зберігайте товар на підлозі. Виключіть сусідство з іншими товарами, які мають запах.