Як добитися успіхів і уникнути невдач у виховній діяльності.

Мрія всіх батьків, щоб їх дитина виросла розумним, добрим, турботливим, самостійним і успішним. А для цього потрібно дуже сильно постаратися, адже діти такими не народжуються, а стають.
Інструкція
1
Ніколи не принижуйте ребенка.Есть батьки, які в пориві злості вигукують: "Ну, що ти за дитина така нетямущий?" або "ну, ти і тупоголовий!". Такі слова не тільки принижують дитини, але і налаштовують його проти вас. Він буде слухатися вас тільки через острах покарання, але поважати вас перестане.
2
Ніколи не погрожуйте ребенку.Прібегая до погроз, ви падаєте в очах малюка. Він буде думати, що ви не можете з ним впоратися іншими способами. Як тільки дитина підросте, ви не зможете ним управляти, він буде робити все проти вашої волі, причому целенаправленно.Іщіте гуманні і розумні способи виховання. Більше говоріть з дитиною, намагайтеся його розуміти. Він повинен довіряти вам.
3
Чи не підкуповуйте вашого ребенка.Многіе батьки роблять величезну помилку, коли платять гроші своїм дітям за хорошу оцінку, за турботу про близьких, за допомогу по будинку та інше. Така дитина дійсно буде щось робити, але тільки через те, що йому заплатять. А якщо не заплатити?
4
Не потрібно брати з маленької дитини обещаній.Маленькіе діти живуть тільки сьогоденням, і ви можете попросити його зробити що-небудь або не зробити тільки в даний момент, але не в майбутньому - для малюка це просто нездійсненне завдання. Він не зможе виконати обіцянку, а потім для нього слово "обіцяю" не матиме ніякої цінності.
5
Не потрібно дуже сильно опікати ребенка.Ізлішняя батьківська опіка здатна підірвати самолюбство дитини і розвинути масу комплексів. Ніколи не кажіть: "Ти не здатний на це", "Тобі це не під силу" та інше. Якщо це вимовляти постійно, дитина в це повірить і справді не зможе самостійно вирішити якусь проблему.
6
Ніколи не відмахується від дитячих вопросов.Большінство питань, які задають діти, здаються для батьків повною нісенітницею, і вони просто не відповідають на них. Дитині ставати дуже прикро, що самим рідним і близьким людям все одно на його проблеми та інтереси. Часом такі діти замикаються в собі.
7
Ніколи не вимагайте від дитини повного повіновенія.Нельзя наказувати дитині що-небудь зробити негайно. Необхідно дати йому час закінчити свої справи. Якщо ви хочете виховати вільну людину, здатного до самодисципліни та прийняття рішень, відмовтеся від командно-виконавського виховання.
8
Вмійте говорити дитині "ні" .Ребенку не можна все забороняти, а й вирішувати всі теж не можна. Спробуйте знайти золоту середину, а як це зробити вам підкаже батьківське серце. Адже багато що залежить не тільки від дитини, але й від ситуації.
9
Дотримуючись вищеописаних рекомендацій, ви зможете домогтися успіху і уникнути невдач у вихованні своєї дитини.