Як налаштувати бінокль.

Біноклі можна заслужено назвати найпопулярнішим наглядовою приладом, так як вони дають хорошу інформативність спостереження і не втомлюють зір, завдяки тому, що використовуються обидва ока. Для оптимального спостереження необхідно привести бінокль у відповідність з індивідуальними особливостями ваших очей і зору.
Інструкція
1
Почніть настройку бінокля з настройки його межзрачкового відстані, для цього подивіться в бінокль на віддалений об'єкт і пробуйте зрушувати і розсовувати бінокуляри доти, поки не побачите чітке зображення, ви повинні побачити повний круг .
2
Зір ваших очей може трохи відрізнятися між собою, тому бінокль потребує діоптрійной налаштуванні і фокусуванні. На правому окулярі зазвичай мається кільце діоптрій для усунення відмінностей зображень, а лівий окуляр НЕ налаштовуйте - він нерухомий.
3
Дивлячись на віддалений об'єкт в бінокль , закрийте праве око і крутите головку центрального фокусування до появи повної чіткості зображення об'єкта. Потім закрийте ліве око і дивіться на об'єкт в правий окуляр, точно так же налаштуйте чіткість зображення для правого окуляра, обертаючи кільце діоптрій. Готово - бінокль сфокусований і надалі вам знадобиться тільки головка центрального фокусування. Якщо настройки зіб'ються, ви зможете підкоригувати їх або переналаштувати бінокль на позначок плюс/мінус.
4
Якщо вам потрібно поміняти збільшення, повертайте важіль зміни збільшення на біноклі до потрібного значень, а потім покрутіть кільце центрального фокусування, поки не досягнете чіткості. Врахуйте, що кожен раз після зміни збільшення, необхідно перенастроювати фокусування.
5
Якщо ви налаштовуєте бінокль із змінною кратністю, фокусувати його краще на максимальному збільшенні, це зменшить необхідність подальшої підстроювання фокусу щоразу при зміні збільшення. Для того, щоб фокусуватися на ближчій об'єкті, сфокусуйтеся спочатку на найдальшому з можливих, а потім зменшуйте збільшення бінокля. Зазвичай, у біноклів із змінною кратністю зображення якісніше і чіткіше на більш близькій відстані.